w
googluj

Yabause 0.9.14


Yabause to emulator konsoli Sega Saturn, który działa bardzo sprawnie nie tylko pod kontrolą systemu Windows, ale również innych platform, w tym obecnych modeli konsol PSP oraz Wii. Jest to program rozwijany w oparciu o licencję z otwartym kodem, wobec czego nad jego rozwojem czuwać może w zasadzie każdy programista, który chce wnieść do aplikacji jakąś innowację. Emulator działa szybko, wiernie oddając kolory oraz jakość rozgrywki znanej z konsoli Saturn.

Choć w programie znaleźć możemy wiele przydatnych ustawień, które pozwolą dopasować działanie do naszych potrzeb, to najważniejsza funkcjonalność, czyli wczytanie odpowiedniego obrazu płyty z grą oraz uruchomienie go, przebiega bardzo prosto, w zasadzie z wykorzystaniem jednego przycisku. Konieczne będzie jedynie wskazanie lokalizacji pliku z obrazem, a następnie użycie przycisku "Run". Preferencje programu umożliwiają użytkownikowi ustawienie przede wszystkim parametrów obrazu, a więc rozdzielczości oraz formatu wideo, opcji związanych z dźwiękiem, czy sterowaniem. Program obsługuje zewnętrzne kontrolery, dzięki czemu w nasze ulubione gry będziemy mogli grać również z wykorzystaniem pada czy joysticka. Przed pierwszym skorzystaniem z emulatora warto zajrzeć do ostatniej zakładki ustawień, gdzie znajdziemy listę aktualnie przypisanych skrótów klawiaturowych. Umożliwi to sprawniejszą obsługę wielu funkcji podczas grania.

Warto również zwrócić uwagę, iż aplikacja oferuje tryb pełnoekranowy, co pozwoli wykorzystać emulację na przykład podczas spotkania z przyjaciółmi w salonie, gdzie z wykorzystaniem ekranu telewizora, będziemy mogli w pełni cieszyć się rozrywką możliwie podobną do tej znanej użytkownikiem prawdziwej konsoli Sega Saturn.

Uwaga!
W pliki obrazów płyt z grami użytkownik musi zaopatrzyć się we własnym zakresie (na stronie producenta obsługiwanego programu znajduje się lista obsługiwanych przez emulator tytułów).

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
YabauseYabause 0.9.14
Wersja stabilna 32-bitowa
6.42 MB | 2017-06-03
Yabause 0.9.15
Wersja stabilna 64-bitowa
16.24 MB | 2017-06-03

Ilość pobrań: 238 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Yabause