w
googluj

Altirra 2.81


Altirra – emulator 8-bitowego komputera Atari 800 (i nie tylko) stworzony naturalnie głównie z myślą o fanach gier z czasów świetności tego sprzętu. Jest to sprawnie działający program, udostępniający szereg funkcji zarówno maksymalnie upodabniających aplikację do prawdziwego sprzętu, jak i ulepszając ją pod kątem dzisiejszego użytkownika (który wymagać może na przykład dużo wyższej, niż tylko symulowana) szybkości pracy podczas ładowania gier. Wirtualne przyśpieszenie pracy, jak i wiele innych przydatnych narzędzi, pozostaje do naszej dyspozycji. Wraz z programem nie są niestety instalowane żadne programy (tzw. ROM-y). Trzeba o nie zadbać samodzielnie.

Choć program oferuje dość dużo możliwości konfiguracji, jego obsługa nie jest skomplikowana, a w dodatku bardzo podobna do pewnego trendu obowiązującego wśród większości emulatorów tego typu – znakomita większość opcji ukryta jest wyłącznie w rozwijanych listach górnego, klasycznego menu, a część z nich można obsługiwać również skrótami klawiszowymi. W przypadku tej aplikacji, warto zwrócić szczególną uwagę na zakładkę „System”, w której kryje się masa ustawień związanych z emulowanym sprzętem. Można stąd na przykład wymusić tryb testowy procesora, wybrać inne docelowe urządzenie (które symulowane jest przez program), czy też skontrolować ustawienia karty graficznej na przykład w zakresie obsługiwanego systemu (PAL/ NTSC/ SECAM).

W razie ewentualnych kłopotów, można skorzystać z załączonej (a więc dostępnej offline) instrukcji obsługi. Jest to dopracowany i wystarczająco szczegółowy dokument, jednak stworzony został raczej z myślą o bardziej zaawansowanych użytkownikach, którzy chcą wykorzystać bardziej zaawansowane możliwości emulatora i chcą upewnić się w sposobie jego działania. Nie znaczy to jednak, iż amatorzy mają zignorować ten poradnik – z powodzeniem pierwsze rozdziały dotyczące ogólnego funkcjonowania programu będą wystarczającą pomocą.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (5 głosów)

Strefa Download programu
AltirraAltirra 2.81
Wersja stabilna
3.78 MB | 2017-06-03

Ilość pobrań: 166 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Altirra