w
googluj

Stronghold Antivirus 1.0


Stronghold Antivirus to program antywirusowy i anty-malware, który cechuje się niskim wykorzystaniem zasobów procesora i pamięci RAM oraz intuicyjną obsługą. Aplikacja chroni nasz komputer przed wirusami, trojanami, spyware, rootkitami, hijackerami, keyloggerami, dialerami i pozostałym złośliwym oprogramowaniem. Program oferuje skaner antywirusowy, ochronę w czasie rzeczywistym, a także heurystyczną analizę zagrożeń.

Skanowanie może być przeprowadzane na żądanie użytkownika lub odbywać się według harmonogramu, w którym zaplanujemy automatyczne wyszukiwanie złośliwego oprogramowania na określone dni i wybrany czas. Dostępne są dwa tryby skanowania - ekspresowy oraz głęboki - pierwszy z nich przeszukuje najistotniejsze obszary systemu, drugi pozwala na znacznie dokładniejszą analizę komponentów Windows i wszystkich nośników danych. W programie przeskanujemy pliki i foldery Windows, rejestr, procesy, wpisy w pliku hosts, ciasteczka i obiekty pomocnicze przeglądarki, dyski twarde (wewnętrzne i zewnętrzne), dyski SSD, klucze USB, płyty CD/DVD/Blu-Ray, karty pamięci, urządzenia mobilne z pamięcią Flash itd. W ustawieniach skanera możliwe jest zrezygnowanie z analizy plików o rozmiarze większym niż zdefiniowany przez nas. Tryb głębokiego skanowania pozwala na wyszukiwanie złośliwego oprogramowania w dowolnej lokacji.

Ochrona w czasie rzeczywistym zabezpiecza przed zagrożeniami lokalnymi oraz napływającymi z Internetu. Heurystyka programu rozpoznaje i blokuje podejrzane zachowania różnych programów, dzięki czemu możliwe jest zwalczanie szkodników jeszcze niesklasyfikowanych w bazach wirusów/malware. Aplikacja posiada białą i czarną listę - są one przeznaczone odpowiednio dla programów i plików, które mają zostać wykluczone z nadzoru antywirusa lub być natychmiast unieszkodliwione. W wypadku wykrycia zagrożenia, Stronghold Antivirus wyświetla specjalne okienko, za pomocą którego zdecydujemy o dalszym postępowaniu z zainfekowanym lub podejrzanym plikiem. Można usunąć wykryty plik, dodać go do białej lub czarnej listy, a także zignorować alert. Aplikacja przechowuje backup wszystkich skasowanych plików i pozwala na ich szybkie przywrócenie za pomocą opcji Restore, pełniącej rolę kwarantanny. Użytkownik nie musi się martwić, że przypadkiem całkowicie usunie istotne programy lub dane, które nie są odpowiedzialne za infekcje, a jedynie zostały sklasyfikowane przez Stronghold Antivirus jako niebezpieczne. Po wykryciu zagrożenia możemy zapoznać się z jego szczegółami. Program aktualizuje automatycznie (według ustalonego harmonogramu) definicje złośliwego oprogramowania oraz swój silnik, pozwala również na manualne uruchamianie aktualizacji, a także na wczytywanie bazy sygnatur z pliku (informacje o nowych wirusach i malware są uzupełniane bez wymogu łączności z Internetem).

Interfejs graficzny Stronghold Antivirus jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy raczej nie powinni mieć żadnych kłopotów z obsługą aplikacji. W razie wątpliwości co do używania poszczególnych funkcji programu, można zapoznać się z plikiem pomocy lub odwiedzić witrynę producenta.

Ograniczenia!
Dostęp do wszystkich funkcji wersji Trial wymaga zarejestrowania i aktywowania programu. Kod aktywujący zostanie przesłany na skrzynkę e-mail po podaniu danych rejestracyjnych. Kod wklejamy w oknie wywoływanym po kliknięciu w "About" i "Enter serial number". Po aktywacji wersji próbnej, można z niej korzystać przez okres 30 dni, następnie należy nabyć licencję na pełną wersję programu (za pośrednictwem witryny producenta).

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Stronghold AntivirusStronghold Antivirus 1.0
Wersja stabilna
66.97 MB | 2014-07-04

Ilość pobrań: 474 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Stronghold Antivirus