w
googluj

Avira Antivirus Suite 2014 14.0.7.306


Avira Antivirus Suite (wcześniej znany jako Avira AntiVir Premium) to program antywirusowy i anty-malware, chroniący system przed różnymi rodzajami złośliwego oprogramowania - wirusami, trojanami, robakami, rootkitami, spyware, keyloggerami, dialerami oraz oprogramowaniem reklamowym adware. Ochrona obejmuje także zagrożenia takie jak phishing, backdoory, fałszywe programy zabezpieczające, pliki o podwójnych rozszerzeniach oraz potencjalnie niebezpieczne aplikacje lub programy narażające na szwank prywatność użytkownika czy nawet strojące sobie z niego żarty. Program oferuje klasyczny moduł skanujący system i nośniki danych, a także ochronę w czasie rzeczywistym, odnoszącą się do zagrożeń lokalnych lub napływających z Internetu (w tym z poczty e-mail). Avira Antivirus Suite korzysta z definicji złośliwego oprogramowania, jednak pozwala również na analizę heurystyczną o trzech trybach wrażliwości, chroniąc nas przed zagrożeniami, które nie zostały jeszcze odkryte. Poza tym, podejrzane pliki są przesyłane do chmury Avira, w której zostają poddane ostatecznej weryfikacji.

W programie przeskanujemy system (w trybie szybkim lub kompletnym), katalog systemowy Windows, procesy, wszystkie nośniki danych, dyski twarde, dyski zewnętrzne (w tym płyty CD/DVD/Blu-Ray), dyski sieciowe, folder Moje Dokumenty, archiwa (w tym zagnieżdżone w sobie wielokrotnie), a także dowolnie wybraną przez nas lokację. Dostępne jest również wyszukiwanie rootkitów i aktywnego malware, skanowanie sektorów rozruchowych i rejestru Windows, sprawdzanie integralności plików systemowych oraz analizowanie linków symbolicznych i powiązanych z nimi danych. Aplikacja może wyszukiwać zagrożenia na podstawie określonych rozszerzeń, które najczęściej odpowiadają za infekcje i inne nieprawidłowości (można również dodać własną listę rozszerzeń) lub po prostu analizować wszystkie pliki zawarte w wybranym przez nas zakresie skanowania. Program pozwala na ustalenie priorytetu dla procesu analizy zagrożeń, dzięki czemu można przydzielić odpowiednie użycie CPU dla Aviry Antivirus Suite i pozostałych działających aplikacji.

Ochrona w czasie rzeczywistym polega na bieżącym wykrywaniu nieprawidłowości zachodzących w systemie, skanowaniu wykonywanych programów, podłączanych urządzeń mobilnych, kluczy USB i dysków, a także płyt umieszczanych w napędach optycznych. Moduł ochrony internetowej integruje się z zaporą sieciową Windows (tylko od wersji Windows 7 lub wyższej) i pozwala na zarządzanie jej regułami. Program skanuje pobierane lub wysyłane pliki, a także adresy URL otwierane w przeglądarce internetowej, poza tym pozwala na blokowanie podejrzanych ramek IFRAME. Ochrona internetowa obejmuje również wiadomości e-mail i ich załączniki, analizowane są protokoły IMAP, POP3 i SMTP, możliwe jest dołączenie informacji o wykryciu zagrożenia do treści zainfekowanego e-maila lub załącznika. Dostępny jest także dodatek do przeglądarki internetowej - pasek narzędziowy Avira SearchFree Toolbar, który oferuje rankingi bezpieczeństwa witryn oraz blokuje śledzenie aktywności użytkownika w sieci (przez reklamodawców itp.). Instalacja toolbara jest opcjonalna.

Aplikacja pozwala na stworzenie harmonogramu skanowania oraz dokładne ustalenie zakresu analizy zagrożeń. W wypadku wykrycia złośliwego oprogramowania zostaje wyświetlone specjalne okienko, w którym decydujemy o dalszym postępowaniu z zarażonym plikiem, e-mailem, czy niebezpiecznym adresem URL. Dostępne są opcje naprawy pliku, zmiany jego nazwy, usunięcia pliku (także z nadpisaniem), umieszczenia pliku w kwarantannie, odmowy dostępu do systemu dla danych lokalnych lub pochodzących z Internetu, skasowania e-maila, a także zignorowania zagrożenia. Możliwe jest zautomatyzowanie wszystkich tych akcji i pominięcie wyświetlania okna decyzyjnego. W każdej chwili można sprawdzić szczegółowe informacje o wykrytym zagrożeniu, wystarczy skorzystać z opcji Virus Information, wyświetlającej dane z Avira Virus Lab. Aplikacja integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows, pozwalając na szybkie skanowanie katalogów i plików, a także umieszcza ikonkę w obszarze powiadomień Windows, dzięki której można korzystać z wybranych funkcji – m.in. włączać lub wyłączać określone moduły ochronne. W programie dostępny jest również Tryb Gry, dezaktywujący aktualizacje i wyświetlanie powiadomień, gdy zostanie uruchomiona gra komputerowa.

Dla modułów chroniących i skanujących dostępne są wykluczenia – uwzględnione w nich procesy, typy plików i rozszerzenia nie będą analizowane przez aplikację. Oczywiście Avira Antivirus Suite oferuje aktualizacje automatyczne – update dotyczy zarówno baz sygnatur, jak i samego programu, w ustawieniach można wybrać, co ile dni, godzin oraz minut program będzie pobierał aktualizacje. Aplikacja wyświetla szczegółowe raporty o wykrytych zagrożeniach, a także oferuje dokładny dziennik zdarzeń. W preferencjach ogólnych programu można zarządzać następującymi ustawieniami: wykrywaniem określonych typów zagrożeń, wysyłaniem plików do chmury, hasłem broniącym dostępu do poszczególnych funkcji programu, blokadą funkcji autorun, ochroną pliku hosts, zabezpieczeniem plików i procesów Avira Antivirus Suite, wsparciem dla WMI, limitami rekordów w dzienniku zdarzeń i raportach oraz usuwaniem z nich starszych wpisów, katalogami tymczasowymi programu, alarmami dźwiękowymi i ostrzeżeniami.

Program może współpracować z narzędziem Avira Secure Backup, służącym do sporządzania kopii zapasowych i oferującym 5GB przestrzeni dysku internetowego, a także z rozwiązaniem Avira Free SocialShield, przeznaczonym do kontroli rodzicielskiej (monitoring aktywności dzieci w portalach społecznościowych). Oprócz tego, aplikacja integruje się także z Avira Android Free Security – narzędziem, które chroni urządzenia mobilne z systemem Android przed infekcjami oraz pozwala na skorzystanie z systemu lokalizującego i zabezpieczającego urządzenia w wypadku kradzieży.

Aplikacja posiada nowoczesny i przyjemny dla oka interfejs graficzny. Obsługa nie powinna stanowić problemu dla mniej zaawansowanych użytkowników, chociaż konfiguracja niektórych ustawień wymaga już nieco większej wiedzy o komputerze, połączeniach sieciowych i bezpieczeństwie IT. W razie wątpliwości co do działania wybranych funkcji, można zapoznać się z plikiem pomocy wbudowanym w program lub odwiedzić dział wsparcia dostępny w witrynie producenta.

Uwaga!
Podczas instalacji program proponuje także pasek Avira SearchFree Toolbar, działający jako dodatek do przeglądarek internetowych. Można zrezygnować z instalacji toolbara, jednak wówczas stracimy funkcje związane z rankingami bezpieczeństwa witryn oraz blokowaniem śledzenia aktywności użytkownika w sieci przez firmy reklamowe itp.
Korzystanie z dodatkowych rozwiązań - Avira Free SocialShield oraz Android Free Security jest bezpłatne. Avira Secure Backup jest dostępny tylko po nabyciu pełnej licencji.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez okres 30 dni, później konieczne staje się nabycie płatnej licencji na pełną wersję aplikacji. Zakup można zrealizować za pośrednictwem witryny producenta.

Wymagania!
Wersja Trial wymaga bezpłatnej rejestracji, dane podajemy podczas instalacji programu. Rejestracja i aktualizacje wymagają połączenia z internetem.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 1.9 (8 głosów)

Strefa Download programu
Avira Antivirus SuiteAvira Antivirus Suite 2014 14.0.7.306
Wersja stabilna
153.17 MB | 2014-10-02

Ilość pobrań: 696 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Avira Antivirus Suite
avatararrow
~Roman | 2014.05.17 19:19
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dlatego go nie używam:)
Avira Antivirus Suite 2014 14.04.642
avatararrow
~sTo | 2014.02.27 21:56
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przeczytajcie bardzo uważnie Politykę Prywatności twórców tego programu. Instalując go, zgadzacie się na dostęp autorów do wielu informacji o was włączając w to 'pobieranie zdjęć twarzy' i 'próbek głosu'. Zezwalacie również twórcom na zbieranie informacji o waszym urządzeniu, na którym zainstalowany jest program takich jak: adres IP, numer telefonu, numer karty sim i dane urządzeń, z którymi łączyło się wasze urządzenie. Dajecie im pełne prawo do wglądu do waszych dokumentów i zdjęć. Instalując ten program zgadzacie się na przesyłanie tych danych do autorów programu, a oni mają prawo te dane gromadzić, przetwarzać i używać do własnych celów. Dajecie im również prawo do przesyłania tych poufnych informacji (numer karty kredytowej, imię i nazwisko, adres) do ich 'partnerów'. Interesuje ich również stan baterii urządzenia, jego model i numer identyfikacyjny, numer PESEL, a nawet wasze położenie geograficzne poprzez odczytywanie i gromadzenie informacji z GPS urządzenia, połączeń WiFi i GSM w przypadku urządzeń z kartą sim. To jest serio przerażające.
Avira Antivirus Suite 2014 14.03.338