w
googluj

Comodo Rescue Disk 2.0.275239.1


Czasem zdarza się, że złośliwe oprogramowanie do tego stopnia popsuje nasz system, że zastosowanie skanowania antywirusowego i pozbycie się szkodników będzie utrudnione lub wręcz niemożliwe. Co robić w takich przypadkach? Firma Comodo udostępnia swój produkt w postaci ratunkowego CD.

Comodo Rescue Disk to bootowalne środowisko dostarczane w formie pliku ISO, służące do czyszczenia komputera ze złośliwego oprogramowania bez konieczności startu systemu Windows. Aplikacja uruchamia zupełnie niezależne od Windowsa środowisko, oparte na systemie Linux, w którym możliwe jest przeprowadzenie – przy pomocy dostarczonych w pakiecie narzędzi – wszystkich koniecznych napraw.

Działanie programu jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest wypalenie go na dysku CD lub DVD. Następnie należy czekać na sytuację awaryjną, która będzie wymagała jego użycia. Jeśli już do niej dojdzie, należy uruchomić komputer z włączonym bootowaniem z napędu CD/DVD i uruchomić jeden z trzech trybów skanowania – szybki, pełny lub własny. Comodo Rescue Disk posługuje się algorytmami znanymi z popularnego Comodo Antivirus, skutecznie usuwając wirusy, rootkity, ukryte i szkodliwe pliki, a także złośliwe wpisy w rejestrze systemu.

Co więcej, do czasu przywrócenia pełnej funkcjonalności systemu Windows z powodzeniem możemy korzystać z zawartości dysku twardego przy pomocy niby-systemu, dostarczonego z Comodo Rescue Diskiem. Umożliwia on m.in przeglądanie zawartości napędów, tworzenie zrzutów ekranu i surfowanie po sieci.

Rzecz jasna funkcjonalność aplikacji nie musi ograniczać się do sytuacji awaryjnych – korzystanie z jego pomocy jest wskazane również wówczas, gdy chcemy przeprowadzić skanowanie komputera poza Windowsem. Tak czy owak, w myśl przysłowia „przezorny zawsze ubezpieczony”, posiadanie dysku Comodo Rescue z pewnością nikomu nie zaszkodzi – zwłaszcza, że program jest w pełni darmowy.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (15 głosów)

Strefa Download programu
Comodo Rescue DiskComodo Rescue Disk 2.0.275239.1
Wersja stabilna
55.99 MB | 2017-10-07

Ilość pobrań: 1163 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 25

Komentarze (0)
Comodo Rescue Disk