w
googluj
pl

Zemana AntiMalware 3.2.28.0


Zemana AntiMalware to program przeznaczony do wykrywania i zwalczania złośliwego oprogramowania. Aplikacja skanuje system pod kątem obecności wirusów, trojanów, robaków, rootkitów, spyware, keyloggerów, programów reklamowych (adware), ciasteczek śledzących itd. Narzędzie bazuje na aplikacji do zwalczania malware – HitmanPro, wykorzystuje silniki czterech programów antywirusowych - G Data, IKARUS, Emsisoft oraz Dr.Web, a także integruje się z witryną VirusTotal. Program może bez przeszkód współpracować z wieloma znanymi aplikacjami antywirusowymi, np. Avast, Avira, Norton Internet Security, Kaspersky Anti-Virus, zaporami sieciowymi itd.

Skanowanie przebiega naprawdę szybko (według producenta około 6 minut dla podstawowych opcji) i jest przeprowadzane zarówno przy pomocy definicji złośliwego oprogramowania, jak i przy wykorzystaniu analizy heurystycznej, która pozwala na wykrycie potencjalnie niebezpiecznego zachowania różnych programów. Dodatkowo aplikacja potrafi wysyłać podejrzane pliki do analizy w chmurze (opcja transferu poprzez SSL, możliwe jest także korzystanie z kompresji przesyłanych danych oraz użycie serwera proxy), poddając je ocenie producentów uznanych programów antywirusowych. Interesującą możliwością jest ochrona przed tzw. exploitami, czyli programami, które przejmują kontrolę nad komputerem ofiary poprzez wykorzystanie luk w systemie czy różnych aplikacjach, jednak na razie funkcja ta wydaje się pozostawać w fazie eksperymentalnej.

Narzędzie pozwala na skorzystanie z dwóch głównych typów skanowania – domyślnego oraz szybkiego. W wypadku pierwszej opcji system i partycja z Windows zostają przeanalizowane w pełni, druga pozwala na przebadanie kluczowych i potencjalnie zagrożonych obszarów systemu. Dostępny jest również trzeci typ skanowania, przeznaczony dla ekspertów i odnoszący się do zaawansowanej heurystyki. Program posiada także tryb uwzględniający działanie aplikacji pełnoekranowej (gra, prezentacja itp.), w takim trybie analiza zagrożeń nie jest przeprowadzana. Po ukończonym skanowaniu, wykryte złośliwe oprogramowanie zostaje umieszczone w kwarantannie, skąd można je łatwo usunąć lub przywrócić w wypadku, gdy stwierdzimy, iż jest to np. tzw. fałszywy pozytyw. Ważną funkcją jest możliwość usuwania pozostałości po zagrożeniach – wpisów w rejestrze oraz plików powiązanych z malware. Na uwagę zasługuje również opcja wyszukiwania potencjalnie niepożądanych aplikacji – czyli np. oprogramowania reklamowego (toolbary itp.), które jest instalowane wraz z „normalnymi” aplikacjami wbrew woli lub bez świadomości użytkownika. W programie można oczywiście zapisywać i przeglądać logi. W celu zabezpieczenia systemu przed niepożądanymi zmianami wprowadzonymi przez Zemana AntiMalware, narzędzie oferuje opcję tworzenia punktu przywracania Windows przed usunięciem plików traktowanych jako zagrożenie. Aplikacja nie posiada modułu ochrony w czasie rzeczywistym, jednak pozwala na skorzystanie z harmonogramu skanowania, które może być realizowane w określone dni tygodnia o wybranym czasie, a także zawsze przy uruchamianiu systemu. Program oferuje możliwość integracji z menu kontekstowym Eksploratora Windows, dzięki czemu w łatwy sposób przeskanujemy dowolne pliki czy foldery wyświetlane w Eksploratorze. Zemana AntiMalware nie wymaga instalacji i może być uruchamiany np. z klucza USB, płyty CD/DVD, karty pamięci itd.

Interfejs graficzny aplikacji cechuje się nowoczesnym i przyjemnym wyglądem. Obsługa programu jest intuicyjna i nie powinna przysparzać kłopotów nawet mało zaawansowanym użytkownikom. Gdy umieścimy kursor na określonej opcji, zostanie wyświetlona krótka informacja o jej działaniu, niestety na razie producent nie przygotował żadnych szczegółowych instrukcji lub pliku pomocy, można jedynie zadać pytanie w dziale wsparcia, dostępnym w witrynie twórców programu.

Ograniczenia!
Wersja Trial wymaga bezpłatnej aktywacji, inaczej program nie pozwoli na usuwanie wykrytych zagrożeń. Aktywacja jest dostępna poprzez ustawienia, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk i program będzie w pełni funkcjonalny przez okres 30 dni. Po upływie tego okresu, witryna producenta umożliwi zakup płatnej licencji na pełną wersję aplikacji.

Wymagania!
Do aktywacji programu, analizy potencjalnych zagrożeń w chmurze i współpracy z VirusTotal wymagane jest połączenie z Internetem.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (22 głosów)

Strefa Download programu
Zemana AntiMalwareZemana AntiMalware 3.2.28.0
Wersja stabilna
13.2 MB | 2021-03-31

Ilość pobrań: 3194 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (6)
Zemana AntiMalware
avatararrow
Jacenty | 2016.09.05 12:17
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dla chętnych, licencja na 400 dni!!! http://www.comss.info/page.php?al=Zemana_AntiMalware_Premium_Free Strona jest w języku rosyjskim ale można sobie przetłumaczyć! Prosta aktywacja, ważna do jutra, POLECAM!!!
Zemana AntiMalware 2.30.2.75
avatararrow
Jacenty | 2016.09.05 12:17
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dla chętnych, licencja na 400 dni!!! http://www.comss.info/page.php?al=Zemana_AntiMalware_Premium_Free Strona jest w języku rosyjskim ale można sobie przetłumaczyć! Prosta aktywacja, ważna do jutra, POLECAM!!!
Zemana AntiMalware 2.30.2.75
avatararrow
Hadzin | 2016.02.27 22:14
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
https://www.zemana.com/AntiMalware/Beta/Register
darmowa licencja na 3 miesiące do Zemana AntiMalware wersja premium
Zemana AntiMalware 2.19.904
avatararrow
~Ola | 2016.02.05 21:21
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Super! Nic nie mogło zniszczyć szkodnika,konkretnie - cosmosearch.ru,a ten program go usunął-brawa dla twórców - przez 5 dni dwie osoby walczyli i w końcu, ulga-laptop jest czysty!!
Zemana AntiMalware 2.19.852
avatararrow
Dareks67 | 2015.12.20 15:37
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Całkiem przyzwoity skaner typu "on-demand", o wykrywalności porównywalnej z HitmanPro. W pełnej wersji,dodatkowo zapewnia ochronę rezydentalną.
Zemana AntiMalware 2.19.737
jeremiasz | Komentarz został wyminusowany | wyświetl