w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 330
Wszystkich postów: 904114
Wszystkich tematów: 127323

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6273 dni

SunsetScreen Portable 1.34


SunsetScreen Portable to program do automatycznego dostosowywania kolorów ekranu do pory dnia, w której używamy komputera. Zmianom podlegać może temperatura barwowa (ustawienie cieplejszy/zimniejszych kolorów), nasycenie oraz jasność. Dzięki temu dostosujemy wrażenia wizualne na monitorze odpowiednio do panującego wokół poziomu jasności. Ponieważ aplikacja wykorzystuje do tego zaprogramowany przez nas wcześniej schemat, nie będziemy przy tym musieli w ogóle otwierać ustawień karty graficznej czy przechodzić przez menu naszego wyświetlacza. Wszystko wykonywane jest automatycznie o określonej porze z poziomu sterowników graficznych, z którymi współpracuje opisywana aplikacja.

Aby z niej skorzystać, po uruchomieniu wystarczy wybrać interesujący nas efekt, osobno dla godzin dziennych oraz nocnych. Ręcznie ustawić należy także dokładną godzinę przejścia, w momencie której automatyka aplikacji zastosuje odpowiednie, wybrane przez nas ustawienia. Zwróćmy uwagę, iż program funkcjonuje dopiero wtedy, kiedy zaznaczymy opcję „Running”. Pozwoli to w razie potrzeby wyłączyć jego działanie na potrzeby konkretnych działań wykonywanych przy komputerze: na przykład edycji zdjęć wieczorową porą, kiedy prawdopodobnie zależeć nam będzie na możliwie naturalnych barwach, nie zaś najmniej męczących oczy.

Choć ustawienia w programie można całkowicie dostosować do własnych potrzeb, najczęściej ułatwienie płynące z możliwości zmian kolorystycznych na dzień i na noc polegać będzie na tym, by wieczorem obniżyć nieco kontrast na ekranie (obniżyć temperaturę barwową do niższych, a więc cieplejszych wartości), jak również zmniejszyć jasność podświetlenia, by ekran nie raził użytkownika w oczy.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 3.5 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
SunsetScreen PortableSunsetScreen Portable 1.34
Wersja stabilna
2.15 MB | 2020-03-13
przejdź Wersja instalacyjna SunsetScreen

Ilość pobrań: 436 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (0)
SunsetScreen Portable