w
googluj
pl

RegAlyzer Portable 1.6.2.16


RegAlyzer Portable – przenośna wersja darmowego programu do przeglądania i edytowania rejestru Windows. RegAlyzer oferuje dodatkowe możliwości, których nie znajdziemy w systemowym edytorze rejestru Regedit. Program zaopatrzono w zakładki kluczy, zorganizowane w hierarchicznej strukturze katalogów (dostępny jest zestaw zakładek domyślnych, prowadzących do popularnych kluczy). Z kolei zaawansowane narzędzie wyszukiwania wspiera liczby szesnastkowe, wieloznaczniki, funkcje logiczne i wyrażenia regularne, a także pozwala na wyszukiwanie z uwzględnieniem tylko wybranych typów danych (ciągi, słowa podwójne, dane binarne) czy kluczy powstałych w wybranym zakresie czasowym. Na uwagę zasługuje pasek adresu, w którym możemy wybierać klucze poprzez wpisywanie ich ścieżek za pomocą klawiatury, jak również wyświetlać listę wcześniej używanych ścieżek i szybko otwierać klucze z jej poziomu. Poza tym program posiada także funkcję „Skocz do klucza”.

Odpowiednie karty interfejsu oferują dostęp do wartości i uprawnień przypisanych do kluczy, a także pozwalają na wprowadzanie dodatkowych informacji o kluczach czy zawartych w nich danych. W karcie logu zmian oraz w oknie historii możemy skorzystać z funkcji wielopoziomowego cofania i ponawiania modyfikacji wprowadzonych do rejestru, jak również z opcji zapisywania zmian w zewnętrznych plikach REG (zgodność z wersją v5 lub v4). Dostępny jest także panel z heksadecymalnym podglądem wartości zawierających ciągi tekstowe.

W karcie Dane można wprowadzać wartości puste, wartości ciągu, ciągu rozwijalnego i wielociągu, wartości binarne oraz wartości DWORD 32- bit (opcjonalnie little endian lub big endian) i DWORD 64-bit (opcjonalnie little endian). Dodatkowo będziemy w stanie utworzyć wartości typu link, lista zasobów, lista wymagań zasobów oraz pełny opis zasobów. RegAlyzer wspiera także wartości QWORD (tylko 64-bit). Dostępna jest oczywiście funkcja modyfikacji wartości, poza tym skorzystamy również z opcji szybkiej zmiany ich typów. Niestety, w chwili tworzenia opisu program nie potrafi modyfikować wartości binarnych.

RegAlyzer może pracować z wieloma plikami rejestru naraz (także w trybie porównawczym, nieedycyjnym). Oprócz standardowych opcji importu i eksportu danych, skorzystamy z funkcji szybkiego otwierania pliku gałęzi rejestru, wczytywania rejestru z poziomu konkretnego użytkownika, a także podłączania się do rejestru zdalnego (w chwili tworzenia opisu brakuje wsparcia dla połączeń zdalnych wymagających uwierzytelnienia). Warto wspomnieć o możliwości szybkiego utworzenia i skopiowania do schowka systemowego reguły OpenSBI dla danego klucza czy wartości rejestru (w celu wykorzystania tej zasady w dość popularnym programie antymalware - Spybot Search & Destroy).

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogach dostępnych w jej katalogu głównym. Dzięki temu jest w pełni przenośna i może działać na różnych komputerach z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego. Wydanie Portable nie pozostawia własnych kluczy w rejestrze.

Interfejs graficzny RegAlyzer Portable jest skromny wizualnie, ale dobrze rozwiązany pod względem dostępu do wszystkich istotnych funkcji. Program jest przeznaczony przede wszystkim dla bardziej zaawansowanych użytkowników, posiadających sporą wiedzę o rejestrze Windows. Wbudowany plik pomocy zawiera tylko podstawowy opis funkcji narzędzia (w języku angielskim). Producent nie udostępnił żadnych szczegółowych instrukcji.

Uwaga!
Mniej doświadczone osoby powinny zachować ostrożność i nie usuwać/edytować niezrozumiałych dla nich wpisów, ponieważ może dojść do błędów w działaniu systemu czy programów.
Pobrany plik EXE wypakuje wersję Portable do wybranej lokacji. Wydanie przenośne jest zgodne z formatem PortableApps.
Sposób zmiany języka interfejsu na polski – opcja Languages na pasku menu, opcja Polski.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
RegAlyzer PortableRegAlyzer Portable 1.6.2.16
Wersja stabilna
1.77 MB | 2015-02-28

Ilość pobrań: 226 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
RegAlyzer Portable