w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 271
Wszystkich postów: 904238
Wszystkich tematów: 127483

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6476 dni
pl

NeatMouse 1.02.064


NeatMouse to program pozwalający kontrolować myszkę wykorzystując do tego skróty klawiszowe z klawiatury. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które może znaleźć zastosowanie na przykład wśród użytkowników komputerów w roli media center, kiedy, o ile nie posiadamy klawiatury z wygodnym gładzikiem, korzystanie z myszki może być uciążliwe. Wykorzystanie opisywanej aplikacji pozwoli w kilku krokach ustawić wygodne dla nas skróty związane z obsługą wielu funkcji myszy; możliwe będzie zarówno przesuwanie kursora, jak i dokonywanie akcji związanych z naciśniętymi przyciskami.

Co bardzo ważne, program nie jest aktywny cały czas, a jego czuwanie włączane jest jednym z ustawionych przycisków. Prócz kilku dostępnych na każdej klawiaturze opcji (np. klawisza NumLock czy CapsLock), możemy również samodzielnie zdefiniować skrót, którego wprowadzenie przemieni klawiaturę w sterownik myszy. Tryb ten został dobrze przemyślany, ponieważ nie dezaktywuje on klawiatury. Jeśli dysponujemy więc klawiaturą numeryczną, bądź klawiaturą dla graczy, która ma wbudowane dodatkowe przyciski funkcyjne, w praktyce tryb sterowania myszką możemy pozostawić włączony cały czas, by mieć wygodny dostęp zarówno do kontroli kursora, jak i typowej klawiatury.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i sprowadza się do jednego okienka, w którym użytkownik ma możliwość wybrania odpowiednich skrótów klawiszowych przypisanych do każdej funkcji, oraz zdefiniowania kilku dodatkowych opcji związanych z aplikacją. Wygodna jest wbudowana obsługa profilów, które między sobą mogą różnić się ustawieniami konkretnych akcji myszy. Pozwoli to odpowiednio dostosować działanie skrótów klawiaturowych do sytuacji, na przykład inaczej w przypadku korzystania z przeglądarki internetowej czy programu graficznego.

Uwaga!
Program dostępny jest także w wersji portable. Aby z niej skorzystać, w pobieranym kreatorze konieczne jest wskazanie "instalacji portable" w jednym z pierwszych kroków. Wówczas pliki programu zostaną wypakowane, a nie zainstalowane, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z programu na przykład bezpośrednio z pendrive'a, bez ingerencji w systemowy rejestr.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
NeatMouseNeatMouse 1.02.064
Wersja stabilna
0.4 MB | 2015-01-11
przejdź
NeatMouse Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 94 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
NeatMouse