w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 220
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6442 dni

Camera Mouse 2015 (1.2)


Camera Mouse – program pozwalający w zaawansowany sposób sterować kursorem myszy przy pomocy ruchów głowy użytkownika (odczytywanych przez kamerę internetową). Choć oczywiście może być tak wykorzystywana, aplikacja nie powstała w celach rozrywkowych, ale jako narzędzie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, które z przyczyn fizycznych nie są w stanie obsługiwać standardowej komputerowej myszy. Opcje programu pozwalają na szczegółowe dostosowanie zasad działania w taki sposób, aby użytkownik mógł korzystać z komputera w możliwie najbardziej intuicyjny sposób.

I tak na przykład – kliknięcia myszą mogą być wyzwalane automatycznie po zatrzymaniu kursora na dłużej w wybranym miejscu, a obszar ekranu, po którym może się poruszać użytkownik, można dla bezpieczeństwa ograniczyć (np. aby nie był w stanie skorzystać z górnych pasków menu aplikacji bądź dolnego paska systemowego). Bardzo wygodną opcją jest również automatyczne przełączanie się aplikacji pomiędzy kontrolą przy użyciu kamery, a klasyczną (nadal podpiętą do komputera) myszą; może się ono odbywać na kilka sposobów, w tym po użyciu odpowiedniego klawisza klawiatury, bądź upłynięciu zadanego czasu. Rozwiązania te, w parzę z pozostałymi udogodnieniami, celują w wygodę pracy użytkownika właściwego, ale także jego opiekuna, który uprzednio przygotowuje mu komputer do pracy.

Obsługa programu jest bardzo prosta i w praktyce wymaga jedynie dobrze skonfigurowanej kamery internetowej oraz w razie potrzeby ustawienia preferencji pracy aplikacji. Warto dodać, iż domyślnie ruch kursora realizowany jest na podstawie śledzenia położenia gałki ocznej użytkownika widocznego w polu widzenia kamery, ale ustawienie to można zmienić w opcjach.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Camera MouseCamera Mouse 2015 (1.2)
Wersja stabilna
6.58 MB | 2015-08-24

Ilość pobrań: 58 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Camera Mouse