w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 220
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6442 dni

Shutdown PC 2.5.6.0


Shutdown PC to darmowy, niewielki program, który pozwala na automatyczne wykonanie zadań takich jak: zamknięcie czy zrestartowanie systemu, przejście komputera w stan hibernacji lub uśpienia, wylogowanie użytkownika z Windows, zablokowanie dostępu do systemu, a także wyświetlenie komunikatu alarmowego wraz z odpowiednim alertem dźwiękowym.

Program pozwala zdefiniować ilość dni, godzin oraz minut pozostałych do automatycznego wykonania wyżej wymienionych akcji. Dobrze widoczny zegar odlicza czas, który pozostał do realizacji wybranego zadania. Poza tym możemy jeszcze zdecydować się na krótkie odliczanie alarmowe, wyświetlane zaraz po upłynięciu czasu głównego. Warto dodać, że Shutdown PC oferuje opcję hybrydowego zamykania systemu (Windows 8, 8.1 i 10). Poza tym dostępne są funkcje wymuszonego zamknięcia/restartu PC bądź wylogowania użytkownika. W trybie wymuszonym Shutdown PC niezwłocznie zamyka wszystkie programy stanowiące przeszkodę w wykonaniu zaplanowanej akcji, nawet jeżeli np. wyświetlają one akurat pytanie o zapis danych. W wypadku korzystania z tego trybu, trzeba więc liczyć się z możliwością straty informacji jeszcze niezapisanych w plikach.

W Shutdown PC możemy również określić dodatkowe warunki/parametry wymagane do uruchomienia wybranej automatyzacji. Program może wtrzymać się z wykonaniem zaplanowanego zadania aż do momentu, w którym dany parametr nie osiągnie wartości równej lub niższej od wartości przez nas ustalonej. Dostępne są następujące parametry: prędkość pobierania i wysyłania danych przez sieć, stopień użycia procesora, prędkość odczytu/zapisu danych z/na dysku, czas bezczynności systemu (stan Idle). Narzędzie monitoruje na bieżąco wspomniane parametry oraz wyświetla wykresy przedstawiające zmiany w ich wartościach. Trzeba jeszcze dodać, że program może działać w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego.

Interfejs graficzny Shutdown PC prezentuje się przyzwoicie pod względem wizualnym. Mniej doświadczeni użytkownicy nie będą mieć kłopotów z obsługą programu. Twórca nie przygotował pliku pomocy, ale zawarł dość szczegółowy opis funkcji narzędzia na swojej stronie internetowej (brak informacji w języku polskim).

Uwaga!
Shutdown PC zainstaluje się w wersji 32 lub 64 bitowej, zależnie od tego, czy korzystamy z Windows w wersji 32-bit/64-bit.

Ograniczenia!
Shutdown PC posiada również możliwość zdalnego wykonywania automatyzacji przedstawionych w opisie. Funkcję tę można jednak odblokować dopiero po przekazaniu dotacji finansowej dla autora narzędzia.

Wymagania!
Program wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Shutdown PCShutdown PC 2.5.6.0
Wersja stabilna 32-bitowa
5.52 MB | 2016-02-21
Shutdown PC 2.5.6.0
Wersja stabilna 64-bitowa
5.52 MB | 2016-02-20

Ilość pobrań: 124 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Shutdown PC