w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 256
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6442 dni
pl

ShutMeDown 1.2.0


ShutMeDown to program pozwalający zaplanować automatyczne wyłączenie, uśpienie, zahibernowanie komputera, wylogowanie lub zablokowanie użytkownika. Może się to odbyć o konkretnej godzinie, po upływie zadanego czasu lub zgodnie z tygodniowym harmonogramem. Program jest prosty w obsłudze, a dzięki polskojęzycznej wersji, zrozumiały będzie również dla użytkowników bez znajomości języka obcego. Niezależnie od tego, aplikacja nie jest skomplikowana, zatem również osoby z mniejszym doświadczeniem, będą mogły z niej sprawnie korzystać.

Po uruchomieniu programu (które może się odbywać automatycznie przy każdym stracie komputera), nie wyświetla się żadne dodatkowe okno, ponieważ od początku aplikacja rezyduje na systemowym pasku. Dopiero kliknięcie na jej ikonie wyświetla dostępne opcje. Wybranie dowolnej z nich skutkuje pokazaniem dodatkowych opcji związanych z ustawieniami czasu. W podobny sposób aktywuje się ustawienia.

Wprowadzane w aplikacji parametry nie są chronione hasłem, zatem aplikacja nie sprawdzi się jako ograniczenie czasowe korzystania z komputera dla naszych pociech, jednak z powodzeniem spełni swoją rolę na przykład w sytuacji, kiedy pobieramy z Internetu obszerne pliki i zostawiamy włączony komputer na noc. Zamiast wyłączyć go dopiero rano, albo nastawiać budzik, możemy użyć opisywanego programu do zaplanowania automatycznego wyłączenia komputera po upłynięciu zadanego czasu. Dzięki harmonogramowi, narzędzie dobrze sprawdzi się również w sytuacji, kiedy wybrany komputer pełni rolę np. serwera multimediów i dostępny ma być tylko przez pewien czas lub w określonych godzinach.

Spolszczenie!
Aby aktywować język polski interfejsu, należy kliknąć na ikonie programu, wybrać „Settings”, a następnie wybrać „Polski” w okienku „Language” i zatwierdzić zmiany przyciskiem „Apply”.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
ShutMeDownShutMeDown 1.2.0
Wersja stabilna
0.7 MB | 2015-11-07

Ilość pobrań: 209 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
ShutMeDown
avatararrow
Grzesiek1111 | 2016.05.10 10:31
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo fajny i przydatny programik kaspersky nic nie wyłapał więc chyba jest czysty a do tego PL.
ShutMeDown 1.2.0
avatararrow
~Grzesiek | 2016.05.10 10:23
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo fajny i przydatny programik kaspersky nic nie wyłapał więc chyba jest czysta a do tego PL.
ShutMeDown 1.2.0