w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 420
Wszystkich postów: 938556
Wszystkich tematów: 138743

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7811 dni
pl

QuickTextPaste 8.83


QuickTextPaste to niewielki i przenośny program, umożliwiający szybkie wstawianie (wklejanie) krótkich fragmentów tekstu, pochodzących z utworzonej uprzednio listy, do dowolnej aplikacji za pomocą skrótu klawiszowego.

Interfejs programu jest raczej nieskomplikowany, chociaż początkujący użytkownicy mogą mieć pewne problemy z połapaniem się w nim. Jego głównym elementem jest lista przykładowych i najczęściej używanych fragmentów tekstu, które często trzeba gdzieś wkleić; znajdziemy na niej m.in adres e-mail, komendę run:explorer.exe itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zmodyfikowali owe przykładowe wpisy, jednak najważniejsza jest możliwość tworzenia własnych.

Każdy tworzony przez nas wpis może mieć do 4000 znaków (ponad 2 razy więcej, niż niniejszy tekst, możliwe jest zatem szybkie wklejanie dość długich fragmentów). Po wpisaniu go (lub przeklejeniu z innej aplikacji), należy jeszcze wybrać skrót klawiszowy, który będzie służył do jego wywoływania. Dostępne są kombinacje klawiszy Win, Ctrl i Alt ze wszystkimi literami alfabetu, dostępnymi na klawiaturze. Przed zatwierdzeniem tekstu można jeszcze, opcjonalnie, wybrać opis, pod jakim pojawi się on w menu kontekstowym aplikacji; jest to przydatne, jeśli nie chcemy się uczyć kilku lub kilkunastu skrótów klawiszowych. Menu kontekstowe pojawi się w formie niewielkiego okienka, a wyboru fragmentu do wklejenia dokonamy z jego poziomu za pomocą myszki.

Program wyposażony jest w trzy przyciski, odpowiadające za usuwanie, kopiowanie i edycję wybranego tekstu, a także opcje pozwalające na uruchamianie wraz ze startem systemu i chowanie aplikacji w zasobniku, co pozwala na niemal niezauważalną integrację z systemem.

Polecamy QuickTextPaste wszystkim użytkownikom, którzy często – np. w kontaktach z klientami – muszą używać tych samych fragmentów tekstu, a także osobom pracującym nad większymi artykułami i opracowaniami. Gdy już opanujemy jej użycie, aplikacja potrafi znacznie ułatwić i przyspieszyć prace.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
QuickTextPasteQuickTextPaste 8.83
Wersja stabilna
0.22 MB | 2024-05-28

Ilość pobrań: 1296 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
QuickTextPaste