w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 535
Wszystkich postów: 946577
Wszystkich tematów: 141389

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

MAC Address Scanner 4.0


MAC Address Scanner to darmowy program, umożliwiający zdalne wyszukiwanie i odnajdywanie adresów MAC przyporządkowanych do poszczególnych urządzeń w sieci lokalnej.

Program dysponuje dwoma głównymi trybami pracy, nastawionymi odpowiednio na pojedynczego hosta oraz na całą sieć. W przypadku skanowania adresów MAC należących do pojedynczego hosta, konieczne jest wpisanie jedynie jego adresu IP. Z kolei dla całych sieci należy wpisać zakres adresów IP, przydzielanych poszczególnym urządzeniom.

Po rozpoczęciu skanowania, aplikacja MAC Address Scanner na bieżąco monitoruje wybrany zakres adresów IP i ustala powiązane z nimi adresy MAC, wyświetlając oba adresy zaraz obok siebie. W przypadku braku możliwości powiązania adresu MAC z adresem IP, aplikacja informuje o tym, wyświetlając stosowny status.

Po zakończeniu skanowania, możliwy jest eksport uzyskanych danych do postaci raportu. Może on przybrać formę zwykłego pliku tekstowego lub pliku CSV, XML czy HTML, który następnie obejrzymy w przeglądarce.

Przejrzysty interfejs graficzny aplikacji sprawia, że z jej obsługą poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy, a funkcjonalność MAC Address Scannera czyni zeń ciekawe narzędzie nawet dla administratorów sieci. Programu można używać również do odnajdywania aktywnych adresów MAC w zabezpieczonych sieciach bezprzewodowych, co umożliwia łączenie się z nimi.

Uwaga!
Podczas instalacji programu oferowany jest również pasek narzędzi BringStar i program RegClean Pro. Radzimy zrezygnować z obecności tych dodatków w systemie, klikając w odpowiednim momencie przyciski „Decline”.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (9 głosów)

Strefa Download programu
MAC Address ScannerMAC Address Scanner 4.0
Wersja stabilna
3.95 MB | 2016-11-01

Ilość pobrań: 12488 | W tym miesiącu: 81 | W poprzednim miesiącu: 131

Komentarze (0)
MAC Address Scanner