w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 206
Wszystkich postów: 904531
Wszystkich tematów: 127595

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6809 dni

Sysinternals Sysmon 13.24


Sysinternals Sysmon to aplikacja konsolowa pozwalająca monitorować wiele parametrów systemu związanych głównie z procesami, kierowana do zaawansowanych użytkowników (samo jej uruchomienie wymaga skorzystania z kilku komend w środowisku systemowego wiersza poleceń). Umożliwia analizowanie sum kontrolnych procesów, monitorowanie czasu edycji plików oraz wyświetlanie logów związanych z funkcjonowaniem Sieci (wykorzystywane adresu IP, numery portów, hostów oraz nazwy wywołujących procesów).

Aby wykorzystać program, pierwszym wyzwaniem może okazać się jego uruchomienie. Pobrany i wypakowany plik wykonywalny należy uruchomić z poziomu konsoli systemu. Dostaniemy się do niej wpisując "cmd" w systemowym narzędziu Uruchom. Następnie konieczne będzie wpisanie komendy "sysmon -i", aby zainstalować niezbędne narzędzia programu. Instalacja rozpocznie się, o ile wypakowany wcześniej plik będzie znajdować się w aktualnej lokalizacji konsoli, w przeciwnym wypadku konieczne będzie przeniesienie do niej instalatora lub zmiana aktywnej ścieżki wiersza poleceń.

Kiedy instalacja zostanie już ukończona, zyskujemy dostęp do wszystkim możliwości programu. Obsługa odbywa się poprzez korzystanie z odpowiednich parametrów uruchomień programu Sysmon (lista wszystkich poleceń dostępna jest na stronie producenta programu. Choć program może stanowić niezastąpione narzędzie w rękach profesjonalisty, może okazać się zbyt dużym wyzwaniem dla amatora (na szczęście oferowane przez Sysmon możliwości są kierowane raczej do zawodowców).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Sysinternals SysmonSysinternals Sysmon 13.24
Wersja stabilna
2.91 MB | 2021-08-18

Ilość pobrań: 190 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Sysinternals Sysmon