w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 272
Wszystkich postów: 904483
Wszystkich tematów: 127575

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6708 dni

ScreenOff 1.1.0.0


ScreenOff to wyjątkowo prosty program do natychmiastowego wygaszania ekranu komputera. Choć w założeniu został stworzony dla użytkowników laptopów, może stanowić bardzo ciekawą propozycję dla użytkownika każdego rodzaju komputera. Wystarczy jedno naciśnięcie myszy na ikonę programu, by ekran naszego komputera płynnie wygasił się (monitor nie przejdzie do trybu czuwania, ponieważ programowe wygaszenie polega na wyświetleniu koloru czarnego na całym monitorze, nie zaś wyłączeniu sygnału karty graficznej).

Wykorzystanie programu może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas pracy przy komputerze. Choć dowolny ruch myszą lub naciśnięcie przycisku klawiatury automatycznie anuluje działanie aplikacji, wyświetlając ponownie widok ekranu, program stanowi pierwszy krok do wprowadzania w życie zasady mówiącej o pozostawianiu „czystego ekranu” po odejściu od komputera (najczęściej wykorzystuje się taką metodę w firmach). Pod kątem idei działania program zachowuje się identycznie, jak systemowy wygaszacz ekranu. Przewagą jest tu możliwość ręcznego, a przede wszystkim bardzo szybkiego aktywowania zaciemnienia, dzięki czemu możliwe jest szybkie „zasłonięcie” ekranu przed wzrokiem niepowołanych osób.

Ponieważ aplikacja w zasadzie nie oferuje interfejsu, jest bardzo niewielkim programem, który z pewnością w żaden sposób nie wpłynie na wydajność naszego komputera. By jeszcze bardziej przyśpieszyć korzystanie z aplikacji, warto „przypiąć” jej ikonę do paska zadań systemu, dzięki czemu wystarczy jedno, a nie podwójne kliknięcie, by uruchomić wygaszacz.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ScreenOffScreenOff 1.1.0.0
Wersja stabilna
0.01 MB | 2015-01-26

Ilość pobrań: 296 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
ScreenOff