w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 264
Wszystkich postów: 904115
Wszystkich tematów: 127323

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6272 dni

SimpleWMIView 1.32


SimpleWMIView to program wyświetlający wyniki zapytań kierowane do systemu w języku WQL. W praktyce pozwoli przede wszystkim uzyskać informacje o procesach, usługach, programach autostartu, statusie sieci, użytkownikach oraz sprzęcie, wyświetlając je w formie czytelnych tabel. Jest to aplikacja kierowana do osób szczególnie zainteresowanych WQL – istnieje wiele konkurencyjnych propozycji aplikacji do gromadzenia wspomnianych danych, które nie wymagają obsługi wykorzystującej odpowiednie zapytania; przez to opisywaną aplikację należy raczej odradzić osobom początkującym.

Aby uzyskać w okienku odpowiedź na interesujące nas pytanie, w pierwszej kolejności konieczne jest stworzenie odpowiedniego zapytania, które zostanie wprowadzone do aplikacji. Dokonujemy tego z poziomu górnego paska, gdzie znajdziemy pole na wpisanie treści zapytania, jak również dodatkowe opcje w formie rozwijanych list. Listę przykładowych poleceń WQL znajdziemy na stronie producenta, ale także innych witrynach w Internecie. Większość z nich ma zrozumiałą formę, która nie wymaga zagłębiania się w dokumentację, np. „Win32_UserAccount” wyświetla informacje o kontach użytkowników komputera. Wszystkie informacje prezentowane są zawsze w formie podobnej tabeli. Jest ona wyjątkowo prosta, ale gwarantuje to jej czytelność. Można ją dodatkowo zwiększyć, wykorzystując dostępne w opcjach kolorowanie tła nieparzystych wierszy oraz wyświetlanie krawędzi poszczególnych komórek.

Przydatna w użyciu może być także wbudowana wyszukiwarka – co ciekawe, w przeciwieństwie do całej aplikacji, jej opcje w większości są w języku polskim (program wykorzystuje zapewne typowe wyrażenia znane w systemie, które poniekąd automatycznie są tłumaczone na odpowiednią wersję językową, zgodnie z systemem użytkownika).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SimpleWMIViewSimpleWMIView 1.32
Wersja stabilna 32-bitowa
0.07 MB | 2017-07-21
SimpleWMIView 1.32
Wersja stabilna 64-bitowa
0.08 MB | 2017-07-21

Ilość pobrań: 63 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
SimpleWMIView