w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 496
Wszystkich postów: 937966
Wszystkich tematów: 138466

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

ColorVeil 3.0.2.152


ColorVeil to prosty program pozwalający wyświetlić na całym ekranie komputera filtr kolorystyczny o dowolnej barwie i poziomie przezroczystości, aby zminimalizować jasność i kontrast monitora. To rozwiązanie kierowane głównie dla użytkowników, którzy często korzystają z komputera nocą (i poprzez zastosowanie filtrów chcą dodatkowo chronić oczy przez jaskrawością ekranu) lub do czynności związanych na przykład z długotrwałym czytaniem dokumentów (tutaj również zmiana standardowej kolorystyki tło-tekst może przyczynić się do mniejszego zmęczenia).

Co istotne, aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po uruchomieniu automatycznie stosowany jest losowy filtr, który jednak możemy bez problemu edytować z poziomu ustawień (aktywowanych myszą na pasku zadań systemu – na nim widoczna jest ikonka aktywnej aplikacji). Do wyboru mamy tutaj barwę filtra, którą można wybrać samodzielnie z palety (wówczas nie podlegamy żadnym ograniczeniom) lub zdać się na szczęśliwy traf i skorzystać z losowania (kiedy na przykład nie potrafimy samodzielnie oszacować jaka kolorystyka będzie najbardziej czytelna i chcemy skorzystać z losowej podpowiedzi).

Suwakiem skontrolujemy poziom przezroczystości, dostosowując tym samym odcień i intensywność wybranej barwy. Ustawienie to będzie najbardziej przydatne właśnie podczas korzystania z komputera w ciemnym pomieszczeniu, by dostosować przyciemnienie ekranu do aktualnych warunków otoczenia. Aplikację można dezaktywować również z poziomu okienka ustawień, korzystając z przycisku zamykającego program.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
ColorVeilColorVeil 3.0.2.152
Wersja stabilna
0.11 MB | 2017-05-05

Ilość pobrań: 179 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
ColorVeil
avatararrow
~kuśka | 2015.09.29 19:55
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niezbędny na każdej maszynie !
ColorVeil 2.0.0.101