w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 274
Wszystkich postów: 904487
Wszystkich tematów: 127577

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6716 dni

Mpowersaver (Monitor Power Saver) 4.0.0.0


Mpowersaver (Monitor Power Saver) to darmowy i niewielki program, który potrafi automatycznie wyłączać ekran monitora PC albo np. laptopa w określonych przez nas sytuacjach lub w wybranym czasie. Program może pracować z wieloma monitorami jednocześnie. Idea stojąca za Mpowersaver to oszczędzanie energii elektrycznej i tym samym naturalnego środowiska. Narzędzie po prostu pozwala nie marnować prądu, w czasie gdy akurat nie korzystamy z ekranu komputera. Program jest udostępniany na zasadach licencji open source.

W niewielkim okienku Mpowersaver możemy zdefiniować zasady automatycznego wyłączania ekranu. W karcie General zdecydujemy się na wyłączenie ekranu w następujących sytuacjach: uruchomienie się wygaszacza ekranu, brak aktywności użytkownika w systemie przez określony czas (system w stanie Idle). W ostatnim wypadku dostępne są dwie opcje – program może zablokować system i następnie wyłączyć ekran albo po prostu zgasić ekran bez blokady Windows.

Karta Advance zawiera opcje pozwalające na ustawienie jednorazowego, automatycznego wyłączenia ekranu w danym czasie i dniu, a także na skonfigurowanie regularnego wyłączania ekranu w określone dni tygodnia, o wybranej godzinie i minucie. Trzeba dodać, że opcja wyłączenia ekranu została opisana jako Stand By i przez to można odnieść mylne wrażenie, że chodzi tutaj o tryb wstrzymania systemu, a nie o tryb pracy monitora. W każdym razie, pierwszą z wymienionych automatyzacji można zastosować także do zadań zamknięcia, restartu, uśpienia i hibernacji systemu. Z kolei harmonogram tygodniowy opcjonalnie współpracuje z funkcjami uśpienia oraz hibernacji. Gdy już zaplanujemy zadanie wyłączenia ekranu, należy je jeszcze aktywować za pomocą opcji Start, a następnie kliknąć w przycisk Ok. Warto dodać, że w karcie General będzie wówczas ciągle wyświetlany migający komunikat, informujący o zaplanowanej akcji, zaś w karcie Advance będziemy mogli w każdej chwili anulować utworzone zadanie.

Program może działać w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego, nie przeszkadzając w pracy z innymi aplikacjami. Menu kontekstowe ikonki Mpowersaver, dostępnej w zasobniku, pozwala na przywrócenie okna głównego programu, włączenie automatycznego startu narzędzia wraz z Windows, a także na szybkie aktywowanie czy dezaktywowanie funkcji automatycznego wyłączenia ekranu zaraz po uruchomieniu się wygaszacza.

Interfejs graficzny Mpowersaver jest skromny wizualnie, ale dość przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy raczej nie będą mieć żadnych problemów z obsługą programu. W witrynie autorskiej można znaleźć szczegółowy opis funkcji narzędzia (w języku angielskim).

Uwaga!
Mpowersaver nie wymaga instalacji, po wypakowaniu z archiwum może działać z powodzeniem jako aplikacja typu Portable.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
Mpowersaver (Monitor Power Saver)Mpowersaver (Monitor Power Saver) 4.0.0.0
Wersja stabilna
0.09 MB | 2017-05-13

Ilość pobrań: 520 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Mpowersaver (Monitor Power Saver)