w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 274
Wszystkich postów: 904487
Wszystkich tematów: 127577

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6716 dni

Edge Blocker 1.5


Edge Blocker to darmowy program, który pozwala na łatwe zablokowanie (i w razie potrzeby odblokowanie) możliwości uruchomienia przeglądarki Microsoft Edge. Firma Microsoft stara się, by Edge pełniła rolę domyślnej przeglądarki internetowej w Windows 10, jednak część użytkowników ma zupełnie inne zdanie na ten temat, a nawet chce całkowicie usunąć Edge z systemu, np. ze względu na kwestie związane z ochroną prywatności. Edge Blocker oferuje nieco delikatniejsze rozwiązanie – przy pomocy programu będziemy w stanie zablokować możliwość uruchomienia Microsoft Edge na koncie aktualnie zalogowanego użytkownika lub na kontach wszystkich użytkowników systemu (jeżeli włączymy program jako administrator).

Obsługa programu jest bardzo prosta. Blokowanie aktywujemy przy pomocy przycisku Block. Polega ono na tym, że po uruchomieniu Microsoft Edge zobaczymy przez moment tylko ekran startowy tej przeglądarki, a następnie zostanie ona wyłączona. Jeżeli chcemy zakończyć blokadę, wystarczy kliknąć w przycisk Unblock. Grafika pomiędzy wspomnianymi przyciskami informuje nas o tym, czy blokada jest w danej chwili aktywna, czy też wyłączona.

Interfejs graficzny Edge Blocker jest naprawdę nieskomplikowany. Mniej doświadczony użytkownik nie będzie mieć żadnych problemów z opanowaniem obsługi programu. Zapewne z tego powodu producent nie przygotował pliku pomocy oraz innych instrukcji.

Uwaga!
Edge Blocker nie wymaga instalacji w systemie. Po rozpakowaniu programu z archiwum wystarczy uruchomić plik EXE i już można korzystać z narzędzia.
Przed zablokowaniem Microsoft Edge zalecane jest ustawienie domyślnej przeglądarki internetowej na inną niż Edge.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Edge BlockerEdge Blocker 1.5
Wersja stabilna
1.07 MB | 2020-01-20

Ilość pobrań: 1799 | W tym miesiącu: 26 | W poprzednim miesiącu: 41

Komentarze (0)
Edge Blocker