w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 220
Wszystkich postów: 904136
Wszystkich tematów: 127454

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6402 dni

7 Caps 3.6


7 Caps to miniaturowy widżet na pulpit, który wyświetla aktualny stan przycisków Caps Lock oraz Num Lock na klawiaturze. To wygodne rozwiązanie w szczególności w przenośnych komputerach, w których nierzadko diody informujące o stanie przycisków umiejscowione są w kiepsko widocznych miejscach lub nie ma ich wcale. Program może się również przydać użytkom komputerów stacjonarnych – często przecież także nowoczesne klawiatury nie są już wyposażane w odpowiednie diody i o tym czy aktywowana jest klawiatura numeryczna oraz zablokowane wielkie litery, dowiadywać musimy się metodą prób i błędów – opisywana aplikacja rozwiązuje ten problem.

Do działania program wystarczy jedynie zainstalować. Nie jest wymagana żadna dodatkowa konfiguracja. Aplikacja pojawia się na pulpicie w formie niewielkiego, wyświetlanego na pierwszym planie paska, który składa się z dwóch obszarów. Prawy z cyfrą „7” informuje o aktywnym panelu numerycznym klawiatury, natomiast lewy z literami „ABC” to odpowiednik diody klawisza Caps Lock. Pasek można umiejscowić w dowolnym miejscu, a ponieważ wyświetlany jest na pierwszym planie, dobrym miejscem może okazać lokalizacja na systemowym pasku zadań, choć to już wyłącznie kwestia gustu użytkownika.

Jeśli o nim mowa, wygląd widżetu można dostosować do własnych potrzeb, modyfikując nieco jego wygląd. W opcjach, do których dostaniemy się z poziomu menu kontekstowego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na widżecie, będziemy w stanie wybrać kolory wyświetlanych elementów, a także zmienić domyślnie zaokrąglone rogi wskaźnika na kąty proste.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
7 Caps7 Caps 3.6
Wersja stabilna
0.68 MB | 2017-04-21

Ilość pobrań: 252 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
7 Caps