w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 141
Wszystkich postów: 907774
Wszystkich tematów: 128757

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7426 dni

Cortana Helper Tool 1.0.0.0


Cortana Helper Tool to niewielki, darmowy program, który pomaga rozwiązać pewne problemy występujące w narzędziu „Wyszukaj w systemie Windows” (tylko Windows 10), związane z brakiem możliwości włączenia Cortany oraz funkcji „Wyszukiwanie online” (za pomocą Bing). Dodatkowo w programie dostępne są różne opcje kontrolujące ustawienia Cortany czy „Wyszukiwania online”. Co prawda Cortana na razie nie jest obsługiwana w naszym kraju, jednak program może okazać się pomocny w przyszłości, gdy w końcu pojawi się polskie wydanie wirtualnej asystentki. Program wspiera wszystkie edycje Windows 10 (Home, Pro, Enterprise), dostępne w wersjach 32 i 64 bitowych.

Cortana Helper Tool rozwiązuje problemy opisane przez następujące komunikaty (wyświetlane w ustawieniach narzędzia „Wyszukaj w systemie Windows”):

• Cortana is disabled by company policy - prawdopodobnie komunikat w polskiej wersji narzędzia „Wyszukaj w systemie Windows” miałby następującą postać: Cortana jest wyłączona ze względu na zasady grupy (czy też organizacji),
• Online Search is disabled by company policy - przypuszczalna polska wersja: Wyszukiwanie online jest wyłączone ze względu na zasady grupy (albo organizacji).

W karcie Reset Cortana możemy rozwiązać oba wyżej wspomniane problemy za pomocą jednego kliknięcia (i następnie restartu systemu). Z kolei w karcie Configure Cortana, program pozwala m.in. na wyłączenie działania Cortany i „Wyszukiwania online” (na poziomie narzędzia „Wyszukaj w systemie Windows”), dezaktywację Cortany w Microsoft Edge, zablokowanie udostępniana lokalizacji dla Cortany i „Wyszukiwania online”, a także wyłączenie „Wyszukiwania online” w przypadku korzystania z połączenia z limitem danych. Wymienione funkcje można aktywować/dezaktywować w dowolnym momencie, jednak aby wprowadzić jakichkolwiek zmiany w tych ustawieniach musimy ponownie uruchomić Windows. Warto dodać, że program został zaopatrzony również w skróty odpowiedzialne za uruchamianie różnych narzędzia systemowych (opcja Utilities dostępna na pasku menu).

Interfejs graficzny Cortana Helper Tool jest skromny wizualnie i prosty w obsłudze. Użytkownicy szybko opanują zasady korzystania z programu, chociaż na pewno przyda im się podstawowa wiedza o funkcjach Cortany i „Wyszukiwania online”. Producent nie przygotował pliku pomocy ani innych instrukcji.

Uwaga!
Program zainstaluje się w wersji 32 lub 64 bitowej, zależnie z jakiej wersji Windows (32/64-bit) korzystamy.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Cortana Helper ToolCortana Helper Tool 1.0.0.0
Wersja stabilna 32-bitowa
1.45 MB | 2016-02-04
Cortana Helper Tool 1.0.0.0
Wersja stabilna 64-bitowa
1.45 MB | 2016-02-04

Ilość pobrań: 260 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Cortana Helper Tool