w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 260
Wszystkich postów: 904487
Wszystkich tematów: 127577

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6716 dni

CLCL 2.0.3


CLCL to prosty w obsłudze, a jednocześnie stosunkowo zaawansowany menadżer systemowego schowka, który zapamiętuje wszystkie kopiowane do niego elementy, niezależnie od tego czy po drodze zostały gdzieś „wklejone”. Pozwala to efektywniej zapisywać ciekawą treść stron internetowych czy dokumentów, bez konieczności bieżącego wklejania notatek do innego programu, na przykład notatnika. Wystarczy przeglądając daną witrynę lub plik, zaznaczać interesujące elementy i kopiować je do schowka kolejno po sobie. Aplikacja obsługuje zarówno tekst, jak i grafiki.

Wyświetlenie zawartości historii naszego schowka możliwe jest po kliknięciu ikonki na pasku zadań, która podczas działania aplikacji cały czas przypomina nam o jej aktywności. Aby ułatwić pracę w przyszłości, ustawienia umożliwiają dopisanie programu do elementów autostartu, dzięki czemu będzie on samoczynnie uruchamiany wraz ze startem systemu operacyjnego, a co za tym idzie, zawsze gotowy do pracy. Choć program wyraźnie zwiększa funkcjonalność schowka, nie jest on wymagający dla zasobów komputera – mając na uwadze minimalne wymagania systemowe, można bezpiecznie założyć, iż aplikacja będzie sprawnie działać praktycznie na każdym sprzęcie, nie powodując spadków jego wydajności.

Choć nie jest to niezbędne, korzystając z programu na dłuższą metę, warto zajrzeć do jego ustawień, by dostosować je do własnych potrzeb. Tak jak zostało zasygnalizowane na wstępie opisu, do dyspozycji mamy wiele opcji, których połączenie przekłada się na wysoką funkcjonalność. Znajdziemy tu na przykład zarządzanie rozszerzeniami plików, zachowaniem się podglądu schowka czy obsługę skrótów klawiaturowych. Do ewentualnych wad aplikacji można by zaliczyć jej mało świeży wygląd (z punktu widzenia najnowszych systemów operacyjnych).
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
CLCLCLCL 2.0.3
Wersja stabilna
0.41 MB | 2015-10-21
przejdź
CLCL Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 290 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (2)
CLCL
avatararrow
~WHOW | 2016.01.31 11:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
SUPER, uzywam od 5 lat!
CLCL 2.0.3
avatararrow
~ROCK | 2015.12.02 15:18
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Korzystam od lat z tego programu. Nie mogłem sie doczekać nowej wersji, w końcu jest! *.*
CLCL 2.0.3