w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 260
Wszystkich postów: 904487
Wszystkich tematów: 127577

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6716 dni

The OEMer 1.0.0.97


The OEMer (OEM Info Editor) – niewielki program, który pozwala zmienić informacje o producencie zapisane we właściwościach systemu operacyjnego. Są to dane, które domyślnie wyświetlane są po wybraniu opcji „Właściwości” w widoku Tego Komputera. Przy pomocy opisywanego narzędzia będziemy w stanie nadać komputerowi własne logo (niestety plikiem źródłowym może być tylko grafika w formacie BMP), nazwę modelu, nazwę firmy, godziny urzędowania serwisu technicznego wraz z jego numerem telefonu oraz witryną internetową.

Co istotne, choć wszystkie te operacje będą przydatne głównie z punktu widzenia zaawansowanych użytkowników czy też firm chcących ułatwić sobie pracę podczas konfigurowania zamawianych u nich komputerów, obsługa aplikacji jest na tyle prosta, że poradzi sobie z nią również zupełnie początkująca osoba. Może się to okazać przydatne – często zakupione w marketach komputery (najczęściej przenośne), wspomniane powyżej informacje mają uzupełnione danymi producenta, które w tym przypadku niekoniecznie muszą nas interesować.

Warto zwrócić uwagę, iż aplikacja pozwala również usunąć aktualnie wpisane dane o producencie, choć teoretycznie jest to swego rodzaju obejście głównej funkcjonalności. Po skasowaniu zawartości wszystkich pól (i wgraniu białego pliku graficznego), należy zatwierdzić zmiany. Co ciekawe, system automatycznie rozpoznaje brak podanych informacji i usuwa z właściwości całe wpisy, a nie tylko ich wartości. Oznacza to, że po usunięciu nie znajdziemy wspomnianych danych wcale (nie będą to nieuzupełnione pola).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Ograniczenia!
Zgodnie z informacją producenta, aplikacja nie powinna działać poprawnie z Windowsem 10, jednak podczas naszych testów na tym systemie program funkcjonował bez żadnych zastrzeżeń (podczas edycji Windows 10 wykrywany jest jako 8.1, ale nie ma to wpływu na dalszą pracę).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
The OEMerThe OEMer 1.0.0.97
Wersja stabilna
1.11 MB | 2015-11-09

Ilość pobrań: 155 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
The OEMer