w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 287
Wszystkich postów: 904487
Wszystkich tematów: 127577

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6716 dni

NegativeScreen 2.4


NegativeScreen to bardzo mały program do zamiany kolorystyki ekranu komputera na negatyw – odwrócone kolory, zmniejszając tym samym jaskrawość monitora, która może być doskwierająca na przykład podczas przeglądania zawartości Internetu w nocy. Aplikacja pozwala nie tylko wprost zamienić barwy na ich przeciwne wartości, ale zrobić to także w jeden z kilku „inteligentnych sposobów”, dając tym samym wybór aż kilkunastu opcji (dostępna jest w tym również sepia oraz odcienie szarości).

Program jest bardzo prosty w obsłudze, również dla początkujących użytkowników. Wystarczy go uruchomić, aby od razu cieszyć się wprost odwróconymi kolorami. Dalsza obsługa polega na stosowaniu kombinacji klawiszowych. Wszystkie rozpoczynają się od wciśnięcia klawisza „Windows” oraz „Alt”, a następnie dodatkowego przycisku: klawiszy F1-F11, aby wybierać spośród kolejnych efektów zmiany kolorów, litery H, aby zakończyć działanie programu lub N, aby przywrócić naturalne barwy. Wśród jedenastu modyfikacji barwnych (wszystkie dostępne są w galerii zrzutów ekranu obok niniejszej recenzji), pierwsze sześć jest w zasadzie pełnym negatywem z drobnymi korektami dla niektórych kolorów. Pozwala to zmienić najjaśniejsze elementy przeglądanej strony internetowej na ich przeciwieństwa (np. białe tło na czarne), ale mimo to pozostawić nieruszoną większość kolorów, by nie naruszać ogólnego wrażenia tworzonego przez stronę.

Naturalnie program stara się „inteligentnie” wybierać barwy do zamiany, by treść pozostałą czytelna, a więc kolory tekstu kontrastowe względem tła. Program zdecydowanie wart jest przetestowania, w szczególności jeśli lubimy pracować w ciemnych pomieszczeniach bez dodatkowego oświetlenia i chcemy szanować oczy.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
NegativeScreenNegativeScreen 2.4
Wersja stabilna
0.09 MB | 2015-09-13

Ilość pobrań: 123 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
NegativeScreen