w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 501
Wszystkich postów: 937966
Wszystkich tematów: 138466

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni
pl

OneLoupe 5.81


OneLoupe – bardzo prosta i nieduża aplikacja pozwalająca powiększać dowolne fragmenty ekranu. Narzędzie przydatne przede wszystkim osobom, które mają problemy ze wzrokiem i nie potrafią swobodnie czytać najmniejszych tekstów na ekranie komputera. Ponieważ program jest dziecinnie prosty w obsłudze, polecenie go również osobom starszym, czującym się przy komputerze niepewnie, będzie dobrym rozwiązaniem – aby włączyć lupę wystarczy tu po prostu dwukrotnie kliknąć ikonę aplikacji.

Jeśli nie interesują nas dodatkowe ustawienia, obsługa sprowadza się tylko do kliknięć myszą. Wyświetlony fragment powiększenia przesuwamy następnie po ekranie (również myszką), by zwiększyć widoczność interesujących nas fragmentów. Kolejne kliknięcie zamyka program. Z poziomu menu kontekstowego ikonki aplikacji na pasku zadań systemu (widocznej cały czas po uruchomieniu), mamy dostęp do kilku ustawień, dzięki którym możliwe jest na przykład kontrolowanie programu skrótami klawiaturowymi. Naszym zdaniem, w przypadku tak prostego programu, gdzie całość obsługi sprowadza się do dwóch kliknięć myszą, jest to zbędny dodatek, ale naturalnie jego obecność należy zaliczyć na plus – możliwe, że komuś właśnie klawiszowy sposób obsługi będzie odpowiadać bardziej.

Warto dodać, iż program jest tak niewielki, że w żaden sposób (a przynajmniej żaden zauważalny) nie wpływa na wydajność pracy systemu. Z powodzeniem można go polecić wszystkim użytkownikom komputerów o dowolnej wręcz wydajności. Jak zostało wspomniane na wstępie, osoby niedowidzące, a w szczególności starsze, którym przede wszystkim może zależeć na łatwości obsługi tego typu udogodnienia, będą miały z opisywanej aplikacji spory pożytek.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Spolszczenie!
Aplikacja jest teoretycznie polskojęzyczna, ale trudno uznać realizację tłumaczenia za udaną – wszystkie znaki diakrytyczne wyświetlane są niepoprawnie (przynajmniej w wersji aktualnej w momencie naszego testu). Jeśli choć trochę rozumiemy język angielski, dla czytelności napisów warto pozostać przy zagranicznej wersji interfejsu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (5 głosów)

Strefa Download programu
OneLoupeOneLoupe 5.81
Wersja stabilna 32-bitowa
0.09 MB | 2024-05-27
OneLoupe 5.81
Wersja stabilna 64-bitowa
0.12 MB | 2024-05-27

Ilość pobrań: 510 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
OneLoupe