w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 538
Wszystkich postów: 946580
Wszystkich tematów: 141390

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

Epic Pen 3.12.148.0


Epic Pen to niewielka aplikacja, dzięki której szybko wykonamy notatki na dowolnym ekranie podczas pracy przy komputerze, a następnie w formie zrzutu ekranu, zapiszemy jako plik graficzny na dysku. Jej obsługa przypomina narzędzia dostępne w smartfonach, które bezpośrednio po wykonaniu zrzutu ekranu pozwalają odręcznie zaznaczyć niektóre interesujące nas treści.

Dużym plusem programu jest jego prostota obsługi; interfejs jest ograniczony do bardzo niedużego okna, w którym wybierzemy kolor notatki, typ narzędzia do jej tworzenia wraz z jego grubością oraz znajdziemy przycisk, dzięki któremu wykonamy ostateczny zrzut ekranu. Dostępna jest również gumka, która pozwala etapami usuwać wprowadzone notatki oraz narzędzie, za pomocą którego usuniemy wszystkie zapiski równocześnie. Warto zwrócić uwagę na dostępną z poziomu menu kontekstowego ikony programu (na pasku zadań systemu) opcję, która pozwala zapamiętać wprowadzoną notatkę po zamknięciu programu, co może się okazać przydatne, jeśli wielokrotne zrzuty chcielibyśmy oznaczać w taki sam sposób.

Po wykonaniu zrzutu ekranu, program automatycznie przechodzi do procesu zapisania pliku, w którym możemy wskazać dowolną lokalizację oraz podać nazwę dla wygenerowanego zdjęcia. Jest ono zapisywane w formacie PNG. Choć program może być z powodzeniem wykorzystywany przez użytkownika każdego komputera, na pewno będzie go można wykorzystać efektywniej dysponując netbookiem czy tabletem z dotykowym ekranem, co zwiększy precyzję podczas tworzenia adnotacji (względem posługiwania się standardową myszą).
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (8 głosów)

Strefa Download programu
Epic PenEpic Pen 3.12.148.0
Wersja stabilna
0.24 MB | 2024-05-14

Ilość pobrań: 2203 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
Epic Pen