w
googluj

Free Shooter 1.9.6


Free Shooter to aplikacja do wykonywania zrzutów ekranu komputera, wyposażona w kilka nietypowych funkcji. Charakteryzuje się standardową funkcjonalnością dla tego typu programów: zrzucać można zarówno cały ekran, wybrane okno programu lub zaznaczony ręcznie obszar. Całość obsługiwana jest skrótami klawiszowymi, które w pewnym zakresie można ustawiać samodzielnie. Dodatkiem jest natomiast możliwość wprowadzenia opóźnienia wykonywania zrzutu od momentu naciśnięcia odpowiedniej kombinacji, jak również podstawowe edytowanie plików po wykonaniu. Stworzone zrzuty mogą być zapisywane w pliku, automatycznie uploadowane na skonfigurowane przez nas konto FTP, do serwisu ImageShack lub bezpośrednio kopiowane do systemowego schowka.

Efekty, które można nałożyć na zdjęcia to zmiana rozdzielczości oraz możliwość obrotu. W programie znajdziemy także kilka ustawień samej aplikacji. Należy do nich między innymi opcja aktywacji dźwięków wydawanych przez program oraz możliwość włączenia automatycznego uruchamiania w postaci zminimalizowanej. Ciekawie prezentują się parametry zapisu stworzonych obrazów, ponieważ wybrać można nie tylko jeden z kilku najpopularniejszych formatów graficznych, ale również schemat nazewnictwa i wspomniane już wcześniej opóźnienie wykonania samego zrzutu. Po zapisaniu zarejestrowanego obrazu można dodatkowo wyzwolić inną akcję (w aplikacji mamy możliwość na przykład wskazania innego programu do uruchomienia), co może okazać się przydatne na przykład w celach dalszej, ręcznej edycji zrzutów w innym oprogramowaniu.

Program zalicza jedną poważną wpadkę: przy pierwszym uruchomieniu interfejs jest w języku rosyjskim (szczegóły poniżej, w sekcji uwag). Wygląd aplikacji również mógłby być lepszy. Czytelność pozostaje na wysokim poziomie, ale atrakcyjność odstaje już od dzisiejszych standardów.

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.
• Za pierwszym razem program uruchamia się w języku rosyjskim. Aby zmienić język interfejsu na angielski, należy w pierwszej zakładce ustawień wybrać „English” z rozwijanej listy (cały proces szczegółowo przedstawiony jest w galerii zrzutów ekranu do programu). Zmiany zostaną zatwierdzone po ponownym uruchomieniu aplikacji. Niestety tłumaczenie nie jest idealne i nieliczne elementy interfejsu i tak pozostają w języku rosyjskim.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Free ShooterFree Shooter 1.9.6
Wersja stabilna
0.4 MB | 2015-03-19

Ilość pobrań: 126 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Free Shooter