w
googluj

GrabNDrop 1.4.4


GrabNDrop to niewielki i nietypowy program do tworzenia prostych zrzutów ekranu, którego cechą szczególną jest pozbawienie opcji zapisu plików. Wszystkie tworzone zrzuty zapisywane są tylko na chwilę w schowku, aby umożliwić ich bezpośrednie „wklejenie” w dowolny inny program, sam zrzut przyozdabiając wcześniej odręczną notatką w dowolnym kolorze. To rozwiązanie, które może się okazać przydatne dla osób, często dzielących się z przyjaciółmi na bieżąco znajdowanymi elementami w Internecie lub szukającymi naprawdę szybkiego rozwiązania do umieszczania zrzutów ekranu np. w dokumentach Worda lub prezentacjach. W większości innych przypadków, zapis w formie pliku graficznego (którego, przypomnijmy, opisywany program nie oferuje), raczej okaże się pożądaną funkcją.

Aplikacja jest natomiast rzeczywiście wyjątkowo lekka, a przy tym prosta w obsłudze. Po instalacji automatycznie przypisuje sobie ona swoją aktywację do przycisku PrintScreen na klawiaturze, ale tworzenie zrzutu uruchomimy też klikając dwukrotnie na ikonce programu na pasku zadań. Wyświetlona zostanie wówczas różowa poświata, a przy pomocy myszy i zielonego obszaru zaznaczymy interesujący nas fragment ekranu. Jest to jedyna forma tworzenia zrzutu – nie znajdziemy tu opcji rejestrowania całego ekranu lub aktywnego okna, choć oczywiście przy odrobinie cierpliwości, te same efekty osiągniemy odpowiednio zaznaczając obszar ręcznie. Kiedy dany fragment jest już zaznaczony, możemy go przesuwać lub dalej edytować jego rozmiar, a ostatecznie potwierdzić klawiszem Enter na klawiaturze.

Wówczas przenoszeni jesteśmy do nowego okienka, gdzie możliwa jest prosta edycja (dodanie odręcznego rysunku przy pomocy „pędzla”) oraz wklejenie zmienionego pliku graficznego do dowolnej innej aplikacji. Po zamknięciu tego okna, ślad po stworzonym zrzucie znika. Teoretycznie aplikacja umożliwia również wysyłanie stworzonego zrzutu przy pomocy wiadomości e-mail, jednak podczas naszych testów ta funkcjonalność nie działała poprawnie. Dostępne ustawienia jakości oraz formatu pliku (PNG lub JPEG) dotyczą najprawdopodobniej właśnie tej opcji.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
GrabNDropGrabNDrop 1.4.4
Wersja stabilna
0.09 MB | 2015-11-16

Ilość pobrań: 85 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
GrabNDrop