w
googluj

Screeny Professional 4.9.2


Screeny Professional to rozbudowany program do rejestrowania zrzutów ekranu komputera, wliczając w to możliwość nagrywania filmów wraz z rejestracją dźwięku. Aplikacja wyróżnia się bardzo dużą liczbą opcji tworzenia zrzutów. W przeciwieństwie do aplikacji konkurencyjnych, w których znajdujemy głównie możliwość zapisu całego pulpitu, aktywnego okna lub zaznaczonego obszaru, tutaj lista ta jest znacznie dłuższa i obejmuje również na przykład zrzucanie jedynie konkretnych elementów formatki, menu kontekstowych, fragmentów wymagających przewinięcia okna, ręcznie zaznaczonych obszarów o nieregularnych kształtach oraz innych typowych elementów interfejsu systemu.

Po uruchomieniu wyświetlany jest interfejs, który może budzić mieszane uczucia. Z jednej strony jest po brzegi napakowany funkcjami podzielonymi na kategorie, a kolorystykę można modyfikować, z drugiej natomiast zauważamy tu pewne braki w tłumaczeniu programu z języka niemieckiego, a także sporo ikon w dolnej części, które (ponieważ nie są dodatkowo opisane) z początku mogą sprawiać trudności w obsłudze. Pomijając te niedociągnięcia, z aplikacji korzysta się raczej łatwo, choć z pewnością trzeba najpierw poznać wszystkie jej możliwości, by sprawnie z nich korzystać.

Wśród ciekawszych funkcji znajdziemy opcję „tablicy”, która pozwoli najpierw nanieść na ekran odręczne notatki, a dopiero potem stworzyć zrzut ekranu, możliwość dołączania do obrazów znaków wodnych oraz ramek, zapis z wielu formatach (w tym PDF i dokumentach pakietu Office) oraz obsługę makr. Te ostatnie pozwalają samodzielnie stworzyć scenariusze użycia i przypisać im odpowiednie skróty klawiszowe. Dzięki temu będziemy mogli połączyć na przykład zrzut samego okna aplikacji z zapisaniem go w konkretnym formacie, co będziemy wywoływać wybraną kombinacją na klawiaturze. To znaczne przyśpieszenie pracy, jeśli często korzystamy z różnego rodzaju funkcji programu.

Uwaga!
Instalator jest niemieckojęzyczny, natomiast sam program oferuje kilka języków interfejsu, w tym angielski (niestety brak polskiego). Mimo różnych wersji językowych, nieliczne napisy w samej aplikacji pozostają w języku niemieckim.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Screeny ProfessionalScreeny Professional 4.9.2
Wersja stabilna
24.7 MB | 2020-09-20

Ilość pobrań: 122 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Screeny Professional