w
googluj

ColourGrab 2.2.1


ColourGrab to niewielki program kierowany do grafików, webmasterów i artystów, który pozwala pobierać wartości RGB lub HEX dowolnych barw wskazywanych myszą na ekranie. Pozwoli to łatwo zastosować odpowiednie kolory, na przykład przy tworzonej stronie internetowej czy dziele graficznym. Aplikacja oferuje przy okazji możliwość aktywacji skrótem klawiszowym, przez co jej obsługa jest naprawdę prosta i łatwo dostępna przy korzystaniu z aplikacji na co dzień.

Domyślnie, zaraz po instalacji, aplikacja daje znać o swojej aktywności tylko ikonką na pasku zadań. Można na niej kliknąć, aby wyświetlić niewielki interfejs. Jego główna część, to zapamiętane ostatnio kolory, których można tu zapisać maksymalnie 7. Obok każdej barwy widnieje zapis szesnastkowy oraz RGB danego koloru, który kliknięciem kursora można skopiować wprost do schowka, aby wygodnie wkleić w innym miejscu, choćby palecie w programie graficznym lub arkuszu CSS podczas tworzenia stron. Sczytywanie nowej barwy jest bardzo proste i sprowadza się do naciśnięcia w aplikacji przycisku, a następnie wskazania myszą interesującego nas kawałka ekranu. Tutaj z pomocą przychodzi „szkło powiększające”, które ułatwi nam utrafienie odpowiedniego piksela.

Ciekawostką są tutaj zaskakująco rozbudowane jak na tego typu narzędzie ustawienia. Pozwalają one między innymi zmienić kolorystykę całego interfejsu aplikacji, jak również zdecydować o lokalizacji okienka z programem. Możliwe jest także ręczne zdefiniowanie skrótu klawiaturowego, który będzie aktywować sczytywanie barw.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ColourGrabColourGrab 2.2.1
Wersja stabilna
1.93 MB | 2017-10-21

Ilość pobrań: 74 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ColourGrab