w
googluj

Monosnap 3.6.36


Monosnap to program przeznaczony do zapisywania zrzutów ekranu komputera (zarówno wybranych fragmentów, okien czy całego pulpitu), który umożliwia następnie dodanie do pliku notatek i odręcznych rysunków oraz udostępnienie zdjęcia poprzez serwer producenta. Stworzony plik może zostać zapisany w jednym z dwóch formatów: PNG lub JPG; dodatkowo możliwe jest rejestrowanie nagrań wideo. Program charakteryzuje się szybkim działaniem oraz sporą ilością ustawień, które pozwolą dostosować go do własnych potrzeb.

Obsługa jest wygodna, ponieważ odpowiednie funkcje w programie możemy wywoływać zarówno z poziomu kontekstowego menu ikony programu na pasku zadań systemu, jak również z wykorzystaniem skrótów klawiaturowych, które samodzielnie możemy definiować. Tego typu rozwiązanie pozwoli bardzo szybko uaktywnić odpowiednie narzędzia i zarejestrować zawartość ekranu również w sytuacji, kiedy dynamicznie się ona zmienia. Kiedy zarejestrujemy już zrzut, automatycznie uaktywniany jest czytelny edytor, przy pomocy którego mamy możliwość opisania zapisanego obrazka wykorzystując do tego podstawowe kształty, narzędzia oraz opcję dodawania tekstu. Wszystkie elementy mogą być przekształcane, a ich kolor dobrany z listy, bądź ręcznie uzyskany z poziomu mieszalnika RGB. Na tym etapie możliwe jest także dodatkowe przycinanie zrzutu ekranu lub jego przekształcanie (dostępne jest automatyczne zachowywanie proporcji).

Mniej rozbudowany w programie jest moduł nagrywania, który daje użytkownikowi do dyspozycji jedynie podstawowe opcje, choć również pozwala wykorzystywać różne kształty i elementy, a także łączyć nagranie pulpitu z widokiem kamery internetowej, co można wykorzystać w przypadku tworzenia tutoriali.

Uwaga!
Program dostępny jest również jako rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome oraz w wersji mobilnej na platformę iOS.

Wymagania!
Aby korzystać z opcji udostępniania plików w Sieci, konieczne jest stworzenie darmowego konta użytkownika, na przykład z poziomu strony producenta programu lub bezpośrednio w aplikacji, kiedy na odpowiednim etapie zostaniemy o to poproszeni.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MonosnapMonosnap 3.6.36
Wersja stabilna
9.58 MB | 2018-05-18

Ilość pobrań: 213 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Monosnap