w
googluj

Microsoft Snip 0.1.4981.0 Preview


Microsoft Snip to niewielki, bardzo prosty w obsłudze program do tworzenia zrzutów ekranu lub odręcznych notatek wraz z komentarzem głosowym, które można później udostępnić innym użytkownikom poprzez e-mail lub zapisać na dysku. Na tle konkurencji aplikacja wyróżnia się przede wszystkim znakomicie dopracowanym interfejsem, który siłą rzeczy świetnie wpisuje się w stylistykę najnowszych systemów operacyjnych Windows oraz wydaje się być dobrze przystosowany do obsługi na urządzeniach z ekranem dotykowym.

Podczas pracy aplikacja wyświetlana jest albo jedynie na pasku zadań, albo także w formie wysuwanego panelu przy górnej krawędzi ekranu. Wówczas mamy możliwość aktywacji trybu tablicy lub zrzutu ekranu (jedynie w formie ręcznie zaznaczanego obszaru) przy pomocy myszy, a bez względu na moment, również z klawiatury, korzystając ze skrótów, które można ręcznie edytować w ustawieniach. Po wykonaniu zrzutu ekranu, wyświetlany jest on w edytorze, gdzie mamy możliwość naniesienia na niego odręcznych notatek przy użyciu „flamastra” różnej szerokości oraz koloru lub skorzystać z zakreślacza i gumki. Ostatni etap to zapisanie zdjęcia lub udostępnienie go przy użyciu poczty elektronicznej. Historię zrzutów można przeglądać bezpośrednio w aplikacji za pomocą niewielkiej galerii.

Niestety (przynajmniej w najnowszej wersji programu na moment powstawania niniejszego opisu), w programie nie jest dostępne cofanie naniesionych elementów – można je jedynie wymazać przy użyciu gumki. Nie należy jednak zapominać, iż obecnie mamy do czynienia z bardzo wczesną edycją aplikacji i w przyszłości jej aktualizacje z pewnością rozszerzą dostępne teraz możliwości.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft SnipMicrosoft Snip 0.1.4981.0 Preview
Wersja rozwojowa
2.06 MB | 2015-10-08

Ilość pobrań: 127 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Microsoft Snip