w
googluj

Mr.Shot 1.54


Mr.Shot to niewielki program pozwalający w łatwy sposób wykonywać skrótami klawiaturowymi zrzuty ekranu komputera, zarówno całego pulpitu, wybranego aktywnego okna lub zaznaczonego obszaru (ręcznie lub w formie prostokąta). Charakteryzuje się dużą szybkością działania oraz możliwością wstępnej edycji zdjęć zaraz po ich zarejestrowaniu: użytkownik ma wówczas możliwość dodać do zrzutów istotne notatki a także dodatkowe kształty czy podświetlenia, wskazujące na przykład na ważne fragmenty tekstu znajdującego się na grafice.

Aby skorzystać z programu wystarczy go uruchomić, a następnie odpowiednio korzystać ze skrótów klawiaturowych. Program może się także uruchamiać wraz ze startem systemu operacyjnego (domyślnie opcja ta jest nieaktywna) przez co w dowolnej, nawet zaskakującej sytuacji podczas korzystania z komputera, zawsze po naciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy, będziemy mieć możliwość wykonania odpowiedniego zrzutu za pomocą właśnie opisywanego programu, a nie narzędzia systemowego. Po wykonaniu zdjęcia automatycznie zostaje aktywowany edytor, który pozwala uzupełnić zrzut o ważne informacje. Udostępnione narzędzia są dość funkcjonalne; mamy do dyspozycji między innymi kilka kolorów podświetleń oraz możliwość dostosowywania kroju czcionki oraz jej parametrów w przypadku tworzenia notatek (w tym przypadku niestety nie możemy używać polskich znaków diakrytycznych, ponieważ są przez program źle interpretowane).

Jeśli tworzony zrzut przestanie nam być potrzebny możemy zrezygnować z jego zapisu, jednak kiedy naszą pracę będziemy chcieli uwiecznić w pliku, konieczne będzie podanie jest nazwy. Automatycznie zostanie on zarejestrowany na dysku w formacie wybranym wcześniej w ustawieniach (do wyboru jest między innymi popularny format JPG oraz PNG).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Mr.ShotMr.Shot 1.54
Wersja stabilna
1.64 MB | 2014-09-29

Ilość pobrań: 114 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Mr.Shot