w
googluj

Visolve 4.4.2


Visolve Deflector to program dla daltonistów i osób z innymi chorobami oczu, który pozwala zarejestrować wybrany fragment wyświetlany na ekranie komputera, a następnie zmienić rodzaj jego kolorystyki w taki sposób, by odpowiadał schorzeniu i wadzie wzroku. Dzięki temu osoby nierozpoznające wszystkich barw prawidłowo, będą miały szansę wygodnego przeglądania treści w Internecie, oglądania zdjęć czy też pracowania w niedostępnych dotychczas aplikacjach. Program oferuje przy tym sporo ustawień, dzięki którym możliwe jest dostosowanie jego pracy do własnych potrzeb. Dostępna jest również integracja z przeglądarką Internet Explorer.

Aby skorzystać z programu, należy w pierwszej kolejności wyświetlić na ekranie treść, którą następnie będziemy chcieli przekonwertować na odpowiednie barwy. Włączamy więc na przykład ulubioną stronę internetową, a następnie uruchamiamy opisywany program. Jego interfejs to w gruncie rzeczy ramka, wewnątrz której znajduje się podgląd zrzutu ekranu, który za chwilę wykonamy. Okienko aplikacji można przy tym zupełnie swobodnie przekształcać, nie zważając na proporcje boków – łatwo zatem będzie odpowiednio objąć widokiem zdjęcie, fragment tekstu, całą stronę czy nawet wszystko co w danej chwili wyświetla się na monitorze.

Zrzut ekranu wykonujemy przyciskiem w menu na górnym pasku. Od tej chwili widok jest zapamiętany i przy użyciu kolejnych opcji mamy możliwość modyfikowania jego kolorystyki. Dostępne są między innymi: uwidacznianie barw zielonych i czerwonych, żółtych i niebieskich, zwiększenie nasycenia, czy też wydobycie tylko wybranych barw z całego obrazu. Większość funkcji programu (w tym wspomniane przed chwilą rejestrowanie zrzutu i wybór konkretnej transformacji kolorystycznej) mogą być obsługiwane również skrótami klawiaturowymi, co znacznie przyśpiesza pracę. Odpowiednie skróty rozpisane są przy nazwach funkcji w menu na górnym pasku w programie.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
VisolveVisolve 4.4.2
Wersja stabilna 32-bitowa
0.82 MB | 2016-08-22
Visolve 4.4.2
Wersja stabilna 64-bitowa
0.96 MB | 2016-08-06

Ilość pobrań: 130 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Visolve