w
googluj

Weeny Free Screen Capture 1.0


Weeny Free Screen Capture to prosta w obsłudze propozycja programu, dzięki któremu bez większego wysiłku przechwycimy widok monitora naszego komputera. Jak w większości tego typu narzędzi, również tutaj mamy do dyspozycji kilka sposobów selekcji fragmentu ekranu (cały pulpit, aktywne okno, zaznaczony obszar) oraz zapisu stworzonego zdjęcia.

Program cechuje się prostym interfejsem, którego główne opcje, a więc wybór sposobu zrzucania ekranu, zostały oznaczone dużymi, czytelnymi przyciskami w formie ikon. Wybierzemy za ich pomocą metodę zaznaczania obrazu, która zostanie zastosowana po aktywowaniu programu z poziomu paska zadań systemu. Aby skorzystać z innej z metod, musimy ponownie włączyć ustawienia programu, aby zmienić nasze preferencje.

Interfejs aplikacji został podzielony na dwie wygodne zakładki, z której druga służy ustawieniu opcji związanych z zapisem plików graficznych. Do wyboru użytkownika pozostaje możliwość wykorzystania jednego z czterech formatów: JPG, BMP, PNG lub GIF (w przypadku tego pierwszego, mamy również opcję skorzystania z ograniczenia jego jakości, w celu oszczędzenia rozmiaru pliku, na przykład na potrzeby opublikowania w Internecie). Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość wyboru interesującego nas formatu "na stałe", ale równie dobrze aplikacja może po każdym zrzucie ekranu pytać użytkownika o format zapisu oraz jego ścieżkę.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Weeny Free Screen CaptureWeeny Free Screen Capture 1.0
Wersja stabilna
0.46 MB | 2014-07-16

Ilość pobrań: 127 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Weeny Free Screen Capture