w
googluj

Fast Screenshot 1.0


Fast Screenshot to bardzo proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu sprawnie wykonamy zrzuty ekranu naszego pulpitu. Podobnie jak w większości oprogramowania tego typu, mamy do wyboru możliwość zapisu całego obszaru ekranu, jedynie aktywnego okna bądź ręcznie zaznaczonego fragmentu. Ciekawostką jest natomiast kolejny dostępny tryb, który umożliwia zrobienie zrzutu obszaru, który wyznaczymy poprzez odpowiednie jego przewinięcie rolką myszki (przydatne głównie podczas przeglądania Internetu).

Program oferuje możliwość zapisu w kilku formatach. Zarejestrowany obraz może być bezpośrednio utrwalony jako grafika (w formacie BMP, EMF, GIF, JPG, PNG, WMF lub TIF), ale również wyeksportowany do pliku PDF. Podczas pracy z programem, część operacji możemy wykonywać skrótami klawiszowymi klawiatury. Wyświetlają się one (na przykład w trybie zrzucania zaznaczanego obszaru) w wygodnym oknie, które dodatkowo pokazuje nam powiększenie obszaru nieopodal aktualnej pozycji kursora. Tego typu pomoc może okazać się niezbędna do precyzyjnej selekcji fragmentu ekranu.

Na koniec warto wspomnieć, że w swej prostocie program pozostaje bardzo "lekki" dla komputera, zarówno pod kątem wykorzystywanych zasobów pod postacią pamięci operacyjnej, jak również zajmowanego miejsca na dysku, po zainstalowaniu; może być wobec tego z powodzeniem polecony wszystkim użytkownikom komputerów, również tych, które nie są już dziś najszybszymi maszynami.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Fast ScreenshotFast Screenshot 1.0
Wersja stabilna
0.77 MB | 2014-07-03

Ilość pobrań: 251 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Fast Screenshot