w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 214
Wszystkich postów: 904181
Wszystkich tematów: 127466

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6448 dni

Custom Resolution Utility 1.4.1


Custom Resolution Utility (CRU) to program do łatwiej zmiany domyślnych rozdzielczości dostępnych w sterownikach kart graficznych AMD/ATI, bądź NVIDIA. Umożliwia edycję odpowiednich zapisów w plikach sterowników, bez konieczności ich ręcznego modyfikowania - wykorzystywany jest przejrzysty i czytelny dla większości użytkowników interfejs graficzny i zautomatyzowane działanie. Mimo to, cały program należy polecić raczej tylko zaawansowanym użytkownikom lub na przykład wymagającym graczom czy programistom, ponieważ to głównie oni wykorzystają jego potencjał i możliwości, które dla typowego amatora mogą nawet nie mieć zastosowania.

Stworzenie własnych profili rozdzielczości, pozwoli karcie graficznej odpowiednio ustawiać automatyczne i natywne parametry podczas podłączania do komputera różnego rodzaju ekranów, na przykład ciekłokrystalicznych o różnych rozdzielczościach, bądź kineskopowych. Dzięki doprecyzowaniu w tym zakresie działania naszej karty graficznej, za każdym razem po zmianie wyświetlacza, nie będziemy narażeni na konieczność ręcznego modyfikowania ustawień - sterowniki automatycznie wybiorą taką rozdzielczość i prędkość odświeżania, jaką zadamy im opisywanym programem.

Podczas tworzenia nowych „banków” ustawień, warto zwrócić uwagę (np. zgłębić te informacje na profesjonalnym forum), jaką pojemność ma nasz model karty. Może bowiem okazać się, że nie będziemy w stanie stworzyć nowych ustawień, dopóki nie usuniemy aktualnych, „starych” i domyślnych. Ponieważ program ingeruje w pliki sterowników kart, warto go używać ze szczególną rozwagą.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Custom Resolution UtilityCustom Resolution Utility 1.4.1
Wersja stabilna
0.47 MB | 2019-07-08

Ilość pobrań: 3578 | W tym miesiącu: 87 | W poprzednim miesiącu: 94

Komentarze (0)
Custom Resolution Utility