w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 204
Wszystkich postów: 904181
Wszystkich tematów: 127466

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6448 dni
pl

Clipboard History Lite 2.0.0.0


Clipboard History Lite to darmowa wersja programu Clipboard History, stanowiącego alternatywę czy też uzupełnienie dla systemowego schowka. Często użytkownikom nie wystarcza pamięć schowka ograniczona tylko do jednego wpisu tekstowego. Program w wersji darmowej jest w stanie przechowywać do 20 takich wpisów, w łatwy sposób można wybrać jeden z nich i wkleić do okna dowolnej aplikacji. Ponadto dostępna jest także lista wpisów stałych, w której można umieszczać teksty często używane (również 20 pozycji). Wpisy zostaną zapamiętane nawet wtedy, gdy zrestartujemy czy zamkniemy system. Niestety, program obsługuje tylko tekst, nie jest w stanie przechowywać historii schowka dla obrazów, dokumentów czy innych plików. Za to oferuje wsparcie także dla tekstu sformatowanego oraz adresów URL (z opcją naprawy adresów złożonych czy zawierających znaki specjalne).

Clipboard History Lite oczywiście integruje się ze schowkiem Windows i zapisuje w swojej historii kolejne teksty tam kopiowane. Dany tekst z historii lub z okna elementów stałych będziemy w stanie wkleić do okna wybranego programu za pomocą skrótu klawiatury albo menu kontekstowego ikonki narzędzia, która jest wyświetlana w obszarze powiadomień. Po użyciu skrótu klawiatury lub wspomnianej ikonki, zostanie wywołana lista wyboru tekstów, pozwalająca na ich szybkie wklejanie (wybór elementów przy użyciu myszki albo klawiszy).

W oknie głównym zarządzamy kolejnością wyświetlania tekstów w historii, elementach stałych i liście szybkiego wyboru, a także edytujemy i usuwamy obecne w nich wpisy. Poza tym do elementów stałych łatwo przeniesiemy pozycje z historii lub po prostu wprowadzimy nowe dane tekstowe.

Należy wspomnieć jeszcze o następujących funkcjach Clipboard History Lite: ignorowanie elementów większych niż podany rozmiar (maksymalnie 11 KB), pomijanie tekstu zawierającego serie wybranych ciągów znaków lub daną ilość znaków (minimalnie 2), decydowanie o ilości zapamiętywanych elementów, usuwanie końcowych spacji, wklejanie aktualnej daty i bieżącego czasu, wyłączanie akcji narzędzia w trybie pełnego ekranu (przydatne zwłaszcza dla graczy). W razie potrzeby wybierzemy skrót klawiaturowy odpowiedzialny za wywołanie listy wklejania, ustawimy powiadomienie dźwiękowe, alarmujące o modyfikacji danych w schowku, a także zdecydujemy się na automatyczny start programu wraz z rozruchem Windows.

Interfejs graficzny Clipboard History Lite jest dość niepozorny wizualnie, ale oferuje łatwy dostęp do wszystkich ważnych ustawień programu. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują zasady obsługi narzędzia, zwłaszcza że w interfejsie dostępne są krótkie, polskojęzyczne podpowiedzi. Niestety, producent nie przygotował pliku pomocy.

Ograniczenia!
Dostępna jest także płatna edycja Clipboard History, posiadająca większą funkcjonalność (np. brak limitowania elementów tekstowych w schowku do 20 pozycji w każdej z list). Wersję pełną można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Clipboard History LiteClipboard History Lite 2.0.0.0
Wersja stabilna
1.08 MB | 2015-08-13
przejdź
Clipboard History Lite Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 46 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Clipboard History Lite