w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 164
Wszystkich postów: 904114
Wszystkich tematów: 127323

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6275 dni
pl

HotKeysList 1.0


HotKeysList to program wyświetlający listę wszystkich aktywnych w systemie skrótów klawiaturowych. Pozwala szybko przeanalizować ustawienia Windows, by wypisać wszystkie używane kombinacje, przypominając tym samym użytkownikowi, z jakich skrótów może korzystać. Program może mieć także zastosowanie do sprawdzenia, czy utworzony przez nas nowy skrót został poprawnie zarejestrowany w systemie. Aplikacja może być także obsługiwana w trybie konsolowym (szczegóły związane ze składnią poleceń dostępne są na stronie internetowej producenta).

Interfejs programu jest minimalistyczny, ale dzięki temu bardzo czytelny. Tworzona lista skrótów jest mocno upakowana informacjami, więc dla wygody ich odczytu, w ustawieniach znalazła się możliwość automatycznego ustawiania szerokości kolumn, by zmieścić wszystkie dane na ekranie, wyświetlanie linii siatki oraz opcja zamiennego kolorowania tła dla parzystych i nieparzystych wierszy, co znacznie zwiększa ich czytelność. W przypadku, kiedy wykorzystujemy dużą liczbę skrótów, przydatna może okazać się wbudowana wyszukiwarka, dzięki której łatwiej zlokalizujemy na długiej liście skróty wykorzystujące na przykład konkretną literę klawiatury.

Dodatkiem jest tutaj możliwość tworzenia raportów w formacie HTML. Mogą one dotyczyć zarówno wszystkich zebranych informacji o skrótach, jak i tylko tych wybranych. By skorzystać z tej drugiej opcji, należy uprzednio ręcznie zaznaczyć na liście interesujące nas pozycje, a dopiero potem skorzystać z odpowiedniej opcji tworzenia raportu w menu. Utworzony plik HTML to prosta tabela, która jednak może okazać się przydatna do celów archiwizacyjnych, czy też dalszego udostępnienia zebranych danych przez Internet.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Spolszczenie!
Aby skorzystać z polskiej wersji językowej interfejsu, wystarczy przekopiować plik spolszczenia z rozpakowanego archiwum do katalogu z aplikacją i ponownie uruchomić program. Język polski zostanie automatycznie aktywowany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
HotKeysListHotKeysList 1.0
Wersja stabilna
0.04 MB | 2015-04-21
Spolszczenie do HotKeysList

Ilość pobrań: 382 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
HotKeysList