w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 228
Wszystkich postów: 904483
Wszystkich tematów: 127575

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6708 dni

AOMEI PXE Boot Tool 1.5


AOMEI PXE Boot Tool to program, dzięki któremu możliwe jest awaryjne uruchamianie systemu operacyjnego z wykorzystaniem pliku obrazu płyty, który umieszczony jest w sieci lokalnej. To znakomite rozwiązanie dla użytkowników więcej niż jednego komputera w domu czy firmie, dzięki któremu w dwóch prostych krokach będą mogli przywrócić komputer do sprawnej pracy, po awarii, która uniemożliwiła uruchamianie go z pierwotnie zainstalowanej wersji systemu operacyjnego.

W założeniu program powstał po to, by ułatwić pracę administratorom komputerów w niewielkich firmach. Ponieważ program uzależnia dostęp do plików obraz płyty systemu operacyjnego tylko do połączenia z siecią lokalną, podczas uruchamiania systemu ze wspomnianego obrazu, odpada problem ograniczeń sprzętowych. Wbrew pozorom może się to okazać problemem, na przykład, gdy korzystamy w firmie z wysłużonych już komputerów niewyposażonych w interfejs USB (a w ten sposób chcielibyśmy dostarczyć do komputera plik obrazu płyty), a także, gdy korzystamy z netbooków czy niewielkich laptopów, które nie są wyposażone w napędy optyczne, a co za tym idzie skorzystanie z fizycznego nośnika optycznego jest niemożliwe.

Umieszczenie pliku obrazu płyty w sieci umożliwia równoległy dostęp; konieczne jest jedynie uruchomienie komputerów-hostów w trybie "bootowania" z sieci. Wymierne korzyści z wykorzystania tego rozwiązania zauważą szczególnie administratorzy, na których głowie było dotychczas ręczne konfigurowanie wielu komputerów. Opisywany program pozwoli ograniczyć ciągłe przełączanie nośników USB lub płyt w napędach tylko do jednej czynności na komputerze głównym.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
AOMEI PXE Boot ToolAOMEI PXE Boot Tool 1.5
Wersja stabilna
11.3 MB | 2016-05-14

Ilość pobrań: 175 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
AOMEI PXE Boot Tool