w
googluj
pl

Duplicate & Same Files Searcher Portable 10.5.0


Duplicate Files Search & Link Portable (wcześniej Duplicate & Same Files Searcher Portable) – przenośna wersja darmowego, lekkiego programu, który służy do zaawansowanego wyszukiwania i następnie usuwania, przenoszenia czy nawet kompresowania duplikatów plików. Wymienione operacje przeprowadzimy na wybranych katalogach lub całych woluminach (także sieciowych). Program wyszukuje duplikaty poprzez porównywanie plików bajt po bajcie, tak więc pliki o tych samych nazwach i właściwościach, ale o innej zawartości, nie będą w ogóle brane pod uwagę. Proces skanowania jest dość szybki, jednak wszystko zależy od liczby i rozmiarów plików obecnych w danej lokacji, jak również możliwości podzespołów naszego PC. Rezultaty wyszukiwania zostają pogrupowane w odpowiedni sposób, dzięki czemu możemy wygodnie przeglądać wystąpienia identycznych plików. W razie potrzeby łatwo zaznaczymy (według różnych metod), usuniemy, przeniesiemy albo skompresujemy wybrane duplikaty.

Duplicate & Same Files Searcher posiada dość unikalne możliwości - potrafi wyszukiwać oraz usuwać dowiązania NTFS, a także przekształcać wykryte duplikaty w dowiązania twarde lub odłączać ten rodzaj dowiązań od plików. Podczas tworzenia dowiązań twardych, narzędzie sprawdza kompatybilność tej operacji z aktualnymi uprawnieniami w systemie plików NTFS. W programie wspierane są dowiązania twarde i symboliczne, te ostatnie wraz z punktami połączeń katalogów. Dowiązania wskazują na określony plik albo folder, nie zajmując przy tym właściwie miejsca na nośniku danych. Dzięki dowiązaniom uzyskamy dostęp do zawartości wybranego pliku/katalogu, bez konieczności przechowywania jego skrótów czy kopii w łatwo dostępnych lokacjach (np. na pulpicie albo w folderze Moje Dokumenty).

Program oferuje rozbudowane filtry wykrywania duplikatów – możemy wybrać poszukiwane i ignorowane rozszerzenia, określić minimalne oraz maksymalne rozmiary plików do wykrycia, jak również włączyć/wyłączyć następujące filtry: porównywanie zawartości plików z udziałem alternatywnych strumieni NTFS, pomijanie plików, które nie zajmują miejsca na dysku, ignorowanie dowiązań symbolicznych, wyszukiwanie tylko dowiązań NTFS (bez duplikatów plików). Dostępne są także opcje odpowiedzialne za zaawansowane filtrowanie i przeszukiwanie wyników skanowania. Pozostałe istotne możliwości pozwalają na: zbiorową zmianę nazw identycznych plików (obecnych w jednej grupie), kopiowanie plików do schowka systemowego, wykluczanie plików z listy rezultatów, trwałe usuwanie duplikatów zamiast przenoszenia ich do Kosza, oznaczanie skompresowanych plików odpowiednim kolorem (chodzi o kompresję NTFS), wyświetlanie informacji o stopniu fragmentacji wykrytych plików, a także ignorowanie odmiennych tagów w plikach MP3 i porównywanie tylko ich zawartości audio. Dostępna jest również funkcja zapisu/odczytu wyników skanowania do/z zewnętrznego pliku. Narzędzie wspiera długie ścieżki plików, przekraczające 260 znaków.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko we własnym katalogu głównym. Dzięki temu jest przenośna i może działać na różnych komputerach z zachowaniem tej samej konfiguracji (np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego). Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny Duplicate & Same Files Searcher Portable jest skromny wizualnie, ale został dobrze rozplanowany pod względem dostępu do istotnych funkcji. W menu ustawień można dostosować wielkość czcionki interfejsu. Mniej doświadczeni użytkownicy opanują podstawy obsługi programu w krótkim czasie, trzeba jednak pamiętać, że część z opcji wymaga szerszej wiedzy o systemie plików. Twórca narzędzia nie przygotował pliku pomocy ani innych instrukcji, jednak narzędzie wyświetla polskojęzyczne podpowiedzi po wskazaniu interesującej nas opcji przy użyciu kursora myszki.

Uwaga!
Duplicate & Same Files Searcher Portable najlepiej uruchamiać jako administrator systemu.

Ograniczenia!
Narzędzie jest darmowe tylko do zastosowań niekomercyjnych. Aby móc używać programu do celów zarobkowych, należy nabyć odpowiednią licencję za pomocą witryny producenta.

Wymagania!
Program wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 3.5 SP1 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (11 głosów)

Strefa Download programu
Duplicate & Same Files Searcher PortableDuplicate & Same Files Searcher Portable 10.5.0
Wersja stabilna
5.48 MB | 2024-05-16
przejdź Wersja instalacyjna Duplicate Files Search & Link

Ilość pobrań: 1935 | W tym miesiącu: 14 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (0)
Duplicate & Same Files Searcher Portable