w
googluj
pl

TeraCopy Portable 3.17


TeraCopy Portable – przenośna wersja darmowego programu TeraCopy, który pozwala na szybsze i bardziej stabilne kopiowanie czy zmienianie lokacji plików i folderów. Za pomocą programu możemy w pojedynczym zadaniu skopiować lub przenieść całą serię plików/katalogów o dowolnych rozmiarach. Wspierana jest rekurencja – jeżeli zdecydujemy się na skopiowanie/przeniesienie danego folderu, operacje te zostaną wykonane także na jego podkatalogach (wraz z umieszczonymi w nich plikami i kolejnymi podkatalogami). TeraCopy kopiuje czy przenosi pliki z maksymalną prędkością, osiągając ją poprzez korzystanie z transferu asynchronicznego oraz dynamicznej kontroli buforowania danych. Program pozwala na wstrzymywanie i wznawianie procesu kopiowania w wybranym przez nas momencie.

Windows czasem nie radzi sobie ze złożoną operacją kopiowania czy przenoszenia danych, a w dodatku transfer plików zostaje przerwany, gdy w trakcie jej realizacji dochodzi do błędu. W TeraCopy pliki powodujące problemy zostają pominięte, a kopiowanie/przenoszenie pozostałych danych nadal trwa. Błąd operacji jest reprezentowany przez odpowiednią ikonkę, wyświetlaną przy danym pliku w liście roboczej. Po ukończeniu zadań możemy przejrzeć listę pominiętych plików oraz zdecydować się na ich ponowne skopiowanie/przeniesienie. Warto dodać, że jeżeli występują błędy, TeraCopy jest w stanie wielokrotnie ponawiać operację na pliku sprawiającym kłopoty.

Obsługa programu jest dość intuicyjna. Aby skopiować lub przenieść wybrane pliki/foldery, należy przeciągnąć je do odpowiedniego pola TeraCopy z Eksploratora Windows, po czym ustawić katalog docelowy kopii (kliknięciem w tytuł właściwej opcji). Można także zdecydować się na skonfigurowanie kilku ustawień, związanych z regułami zastępowania plików o tych samych nazwach, automatyczną weryfikacją danych oraz automatycznym zamknięciem okna programu, wyłączeniem systemu czy wysunięciem nośnika wymiennego po ukończeniu operacji. Następnie możemy rozpocząć proces kopiowania czy przenoszenia plików i katalogów. Podczas jego trwania, program na bieżąco będzie powiadamiał nas o statusie i powodzeniu każdej z operacji, a także sumach kontrolnych wejściowych plików. Oprócz listy roboczej, Informacje są wyświetlane także w rozwijalnym logu. W każdej chwili będziemy w stanie wstrzymać i wznowić operację, jak również anulować ją całkowicie. Gdy proces dobiegnie końca, możemy zweryfikować sumy kontrolne źródłowych i wyjściowych plików, a następnie przejrzeć listę plików pominiętych w wyniku błędów i uruchomić operację ich ponownego kopiowania/przenoszenia.

Ustawienia TeraCopy pozwalają m.in. na zintegrowanie programu z narzędziami Total Commander i Directory Opus, wykorzystanie systemowego bufora zapisu (zamiast bufora tworzonego przez program), włączenie sygnału dźwiękowego przy zakończeniu operacji, aktywację automatycznej weryfikacji sum kontrolnych, a także skojarzenie plików sum kontrolnych z programem. Warto wspomnieć, że aplikacja oferuje pełne wsparcie dla kodowania Unicode, tak więc obsługuje polskie znaki diakrytyczne w nazwach plików. Program integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows – odpowiednia opcja w menu Eksploratora oferuje dedykowane okienko szybkiego kopiowania albo przenoszenia plików.

Wersja Portable przechowuje konfigurację tylko w swoim katalogu głównym. Dzięki temu jest w pełni przenośna i możemy używać jej na różnych PC z zachowaniem naszych ustawień, korzystając z programu np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny TeraCopy Portable nie jest zbyt efektowny pod względem estetycznym, jednak dzięki temu program jest „lżejszy” i być może działa bardziej wydajnie. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni dość szybko opanować obsługę programu. W razie potrzeby można otworzyć wbudowany plik pomocy (z dziwnego powodu prowadzi do niego opcja Pomoc Online). Instrukcje nie posiadają wersji polskojęzycznej.

Uwaga!
Plik przeznaczony do pobrania to normalny instalator, ale posiada opcję stworzenia wersji przenośnej TeraCopy w wybranej przez nas lokacji.

Ograniczenia!
Wersja darmowa TeraCopy jest przeznaczona tylko do zastosowań niekomercyjnych. Poza tym dostępna jest także płatna wersja Pro narzędzia, oferująca więcej funkcji (np. kolejkowanie zadań, usuwanie wybranych operacji z listy roboczej, zaznaczanie w niej plików z tym samym katalogiem źródłowym albo rozszerzeniem, możliwość skorzystania z listy ulubionych katalogów docelowych). Licencję na użytek komercyjny czy też na edycję Pro można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (10 głosów)

Strefa Download programu
TeraCopy PortableTeraCopy Portable 3.17
Wersja stabilna
11.8 MB | 2024-05-05
przejdź Wersja instalacyjna TeraCopy

Ilość pobrań: 2175 | W tym miesiącu: 16 | W poprzednim miesiącu: 26

Komentarze (0)
TeraCopy Portable