w
googluj
pl

Raw File Copier Pro Portable 1.5.0.0


Raw File Copier Pro Portable – przenośna wersja darmowego programu, który służy do kopiowania plików i katalogów. Ważną funkcją programu jest kopiowanie plików, które są domyślnie chronione przez system i w związku z tym nie możemy wykonać na nich różnych operacji (w tym kopiowania). Chodzi np. o pliki ze skrótami haseł użytkownika (pliki o rozszerzeniu SAM). NoVirusThanks Raw File Copier Pro kopiuje chronione pliki bez żadnych problemów, ponieważ obchodzi przy tej operacji kernel systemu, bez jego udziału sięgając do odpowiednich klastrów dysku i tworząc „surowe” (tzw. RAW) kopie plików w nich zawartych. Ten sposób kopiowania można również uznać za szybszy niż standardowa metoda kopiowania przy pomocy Windows. Narzędzie było wcześniej dostępne pod nieco inną nazwą – Fast Raw File Copier Pro.

Program radzi sobie dobrze zarówno z całymi seriami plików (obecnych w wybranym katalogu), jak i z pojedynczymi plikami o dużych rozmiarach (nawet większych niż 50, 100 czy 200 GB). Aplikacja nie została zaopatrzona w listę roboczą, w której można umieszczać zestaw plików do skopiowania w pojedynczym zadaniu. Nie ma jednak przeszkód, by skopiować większą liczbę plików naraz, w tym celu wystarczy skorzystać z karty Kopiuj folder, pozwalającej na kopiowanie plików zawartych w wybranym katalogu. Wspierana jest także rekurencja, czyli, ogólnie mówiąc, wielopoziomowe kopiowanie podkatalogów wraz z ich zawartością. Poza tym możemy zdecydować się na kopiowanie tylko plików o określonych rozszerzeniach. Program potrafi odtwarzać strukturę folderów w lokacji docelowej. Na uwagę zasługują również ustawienia odpowiedzialne za odegranie dźwięku czy automatyczne zamknięcie systemu po zakończeniu kopiowania. Warto wspomnieć o możliwości minimalizacji interfejsu do zasobnika systemowego, tak aby okno programu nie przeszkadzało nam podczas korzystania z innych aplikacji.

Obsługa NoVirusThanks Raw File Copier Pro jest bardzo prosta, zresztą podobnie jak interfejs graficzny programu. Wystarczy wybrać określony plik lub folder, ustalić katalog docelowy lub ścieżkę/nazwę pliku wyjściowego, zdecydować o wspomnianych wyżej ustawieniach i rozpocząć proces kopiowania. Program wyświetla pasek postępu i procent wykonania operacji, stopień odwzorowania postępu jest dokładniejszy niż podczas normalnego kopiowania w Windows. Proces kopiowania można w wybranym momencie anulować.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, tak więc jest całkowicie przenośna i możemy używać jej na różnych PC z zachowaniem naszej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pobranego archiwum, w katalogu wersji przenośnej możemy znaleźć wydanie 32 i 64 bitowe programu.

Spolszczenie!
Spolszczenie pobierzemy tutaj.
Sposób spolszczenia interfejsu – plik translacji należy rozpakować z archiwum i wkleić do katalogu Langs wersji 32 czy 64 bitowej NoVirusThanks Raw File Copier Portable. Następnie trzeba uruchomić ponownie program (jeżeli był włączony), przejść do karty Language i wybrać w niej opcję Polish.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Raw File Copier Pro PortableRaw File Copier Pro Portable 1.5.0.0
Wersja stabilna
1.52 MB | 2016-01-27
przejdź Wersja instalacyjna Fast Raw File Copier Pro

Ilość pobrań: 274 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Raw File Copier Pro Portable