w
googluj

PortExpert Portable 1.8.4.23


PortExpert Portable to niewielki program w przenośnej wersji, który służy do monitorowania bieżących połączeń TCP/UDP. Umożliwia to analizowanie parametrów, przy pomocy których aplikacje i usługi na naszym komputerze łączą się z siecią internetową. Jest to dobre podłoże do wykrywania potencjalnych zagrożeń, które mogą płynąć na przykład z połączeń z Siecią przez aplikację, po której byśmy się tego nie spodziewali, a dzięki opisywanemu programowi, wykrycie takiej sytuacji będzie możliwe.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i już po uruchomieniu dostarcza użytkownikowi użytecznych informacji o połączeniach. Prezentowane są one na prostej liście, która jednocześnie pokazuje nam parametry między innymi o adresie, porcie i protokole, które przypisane są konkretnemu procesowi w systemie, który je wykorzystuje. Dane wyświetlane na liście można zawężać i rozszerzać, wykorzystując do tego znajdujące się pod okienkiem przyciski. Dzięki nim możliwe będzie wyświetlenie dodatkowo procesów systemowych, jak również lokalnych połączeń, które automatycznie zostaną wówczas dopisane do listy. Dedykowanym przyciskiem możemy także zamrozić czas w programie, dzięki czemu analiza parametrów będzie możliwa niezależnie od ich dalszych zmian w czasie (dopóki ponownie nie odblokujemy tego trybu i program nie wróci do analizy "na żywo").

Ciekawą możliwością jest opcja zaznaczenia na liście interesującego nas połączenia, którego parametry możemy następnie sprawdzić w Sieci, dzięki dedykowanym przyciskom kierujących nas do serwisu Whois lub zmodyfikowanej wyszukiwarki Google. Pozwoli to na szybkie zasięgnięcie dodatkowych informacji o procesie, a w efekcie wyeliminowanie z komputera programów, które łączą się z podejrzanymi witrynami.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PortExpert PortablePortExpert Portable 1.8.4.23
Wersja stabilna
2.54 MB | 2023-04-02
przejdź Wersja instalacyjna PortExpert

Ilość pobrań: 701 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
PortExpert Portable