w
googluj
pl

Driver Booster Portable 2.1.0.161


Driver Booster Portable – przenośna wersja darmowego wydania Driver Booster. Program służy do aktualizacji sterowników podzespołów komputera, poza tym aktualizuje także sterowniki urządzeń zewnętrznych podłączonych do PC, jak również komponenty mające wpływ na efektywne działanie gier komputerowych. Driver Booster analizuje sterowniki zainstalowane w naszym systemie, sprawdza ich aktualność w bazie swojego producenta (IObit), a następnie pozwala na pobranie i zaktualizowanie pojedynczych, wybranych lub wszystkich sterowników z poziomu własnego interfejsu. Podobnie wygląda sprawa z aktualizacją różnych komponentów, które mają związek z wydajnym i prawidłowym działaniem gier (np. DirectX, Flash Player, Shockwave, Java Runtime Environment, Microsoft Visual C++ Redistributable). Warto dodać, że Driver Booster posiada funkcję automatycznego wyszukiwania nowych wersji sterowników i komponentów gier co określoną ilość czasu (każdego dnia, co tydzień, dwa tygodnie albo miesiąc). Na uwagę zasługuje także tryb instalacji w tle, pozwalający na pominięcie wyświetlania okien różnych kreatorów instalacyjnych. Aktualność sterowników ma duże znaczenie dla wydajności i stabilności pracy systemu, rozmaitych aplikacji czy gier komputerowych. Niestety, Driver Booster nie pomoże w wypadku, gdy dany podzespół PC nie posiada w ogóle sterownika zainstalowanego w systemie.

Przy pierwszym uruchomieniu, program wykona skanowanie wersji zainstalowanych sterowników, porówna je z wersjami w bazie IObit, po czym wyświetli wyniki analizy. Rezultaty są prezentowane w dwóch kartach, jedna z nich wyświetla przestarzałe sterowniki i ”elementy gier”, kolejna prezentuje pozycje nie wymagające aktualizacji. W liście wyników zapoznamy się z nazwą, kategorią (np. karta graficzna, kontroler dysku itd.) oraz stanem aktualności wybranego sterownika czy komponentu gier. Stan jest reprezentowany zarówno przez komentarz tekstowy, jak i pasek graficzny w odpowiednim kolorze. Można zapoznać się ze szczegółami danego sterownika/komponentu gier, umieścić sterownik/komponent w liście wykluczonych ze skanowania, odinstalować sterownik czy wreszcie - przeprowadzić aktualizację. Jeżeli chcemy zaktualizować wiele sterowników i elementów gier w pojedynczym zadaniu, wystarczy że zaznaczymy je za pomocą odpowiednich pól i skorzystamy z opcji „Aktualizuj zaznaczone”. Możliwe jest również przywrócenie starszej wersji sterownika (opcja „Wycofaj”). Ponadto program zaopatrzono w funkcję automatycznego tworzenia punktów przywracania Windows zaraz przed instalacją sterowników i komponentów gier. Przywracanie możemy zrealizować za pomocą wbudowanego modułu. Kolejna przydatna funkcja to możliwość automatycznego zrestartowania komputera po ukończeniu zadań instalacyjnych (restart jest często wymagany dla uruchomienia nowych wersji sterowników).

W ustawieniach Driver Booster włączymy/wyłączymy kilka zautomatyzowanych funkcji: start narzędzia wraz z rozruchem Windows, skanowanie po uruchomieniu narzędzia, analizowanie sterowników nowo podłączonych urządzeń, skanowanie według ustalonego harmonogramu, usuwanie plików instalacyjnych zaktualizowanych sterowników, tworzenie punktu przywracania przed instalacją. Poza tym zdecydujemy o minimalizacji interfejsu do zasobnika systemowego, wyszukiwaniu aktualizacji dla elementów gier, folderach docelowych dla pobieranych plików instalacyjnych oraz backupów sterowników. Możemy także aktywować/dezaktywować tryb instalacji w tle, zarządzać listą ignorowanych sterowników oraz skonfigurować połączenie z serwerami aktualizacyjnymi (możliwe jest połączenie za pośrednictwem serwera proxy).

Wersja Portable przechowuje konfigurację tylko w podkatalogach dostępnych w jej katalogu głównym. Przez to jest w pełni przenośna i może działać na różnych PC z zachowaniem tych samych ustawień, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie umieszcza własnych wpisów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny Driver Booster Portable jest nowoczesny i elegancki. W razie potrzeby wybierzemy inny motyw kolorystyczny, zmienimy rozmiar czcionki, a także ustawimy określony stopień przeźroczystości interfejsu. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć szczególnych problemów z obsługą narzędzia. W witrynie producenta można znaleźć podręcznik użytkownika (w angielskiej wersji językowej, ale dostępna jest opcja tłumaczenia za pomocą Google Translate).

Uwaga!
Pobrany plik EXE odpowiada za ekstrakcję wersji Portable do wybranej przez nas lokacji. Istnieją dwie metody stworzenia Portable. Warto pobrać najnowszą wersję instalacyjną Driver Booster z poziomu ekstraktora, który następnie przygotuje z niej wersję przenośną (opcja Online Installer). Inny sposób to samodzielne pobranie wybranej wersji instalacyjnej programu (np. z witryny IObit) i wskazanie ścieżki do pliku instalacyjnego Driver Booster w ekstraktorze (opcja Offline Installer). Wersja przenośna Driver Booster jest prawdopodobnie zgodna z formatem PortableApps.

Ograniczenia!
Driver Booster jest dostępny także w płatnej wersji Pro, która oferuje większą funkcjonalność. Edycja darmowa może ograniczać prędkość pobierania nowych wersji sterowników i komponentów niezbędnych dla gier (podczas testu ograniczenie nie wystąpiło, pliki sterowników zostały pobrane z pełną prędkością). Różnice pomiędzy edycjami wymieniono w witrynie producenta. Za jej pośrednictwem nabędziemy licencję na wersję Pro.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (14 głosów)

Strefa Download programu
Driver Booster PortableDriver Booster Portable 2.1.0.161
Wersja stabilna
0.34 MB | 2014-12-22
przejdź Wersja instalacyjna Driver Booster

Ilość pobrań: 13347 | W tym miesiącu: 83 | W poprzednim miesiącu: 91

Komentarze (0)
Driver Booster Portable