w
googluj

Bing-Google 1.0.0


Bing-Google to rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox, które automatycznie przekierowuje wszystkie wyszukiwania przeprowadzane wyszukiwarką Bing do wyszukiwarki Google. To rozwiązanie stworzone specjalnie dla Windowsa 10, w którym systemowa wyszukiwarka (a w anglojęzycznych wersjach systemu również Cortana), tworzy zapytania dla Binga, który nie każdemu użytkownikowi może odpowiadać funkcjonalnością. Wystarczy zastosować opisywane rozszerzenie, aby uruchamiane Bingiem wyszukiwania automatycznie przenoszone były na Google.

Dodatek ten jest tego typu rozszerzeniem, które nie wymaga od nas żadnej obsługi. Zainstalowane po prostu działa, nie dając użytkownikowi żadnych opcji do wyboru. Z jednej strony to dobrze, ponieważ szybko uzyskujemy sprawny produkt, którego nie trzeba dodatkowo konfigurować, jednak z drugiej – użytkownicy lubiący personalizację mogą być negatywnie zaskoczeni. Ponieważ program automatycznie analizuje cały ruch sieciowy zawierający zapytania do Binga, zmieniając je na właściwe dla wyszukiwarki Google, zainstalowanie dodatku równoznaczne jest także nie tylko z przekierowaniem wszystkich automatycznych zapytań systemowych, ale również tych wprowadzanych celowo i ręcznie w przeglądarce. Z tego powodu, nie będziemy mieli możliwości korzystania z wyszukiwarki Bing (bowiem zawsze przekierowani zostaniemy do Google).

Trudno jednak w tym przypadku uznać to za istotną wadę, ponieważ instalując tego typu rozszerzenie, robimy to zapewne dlatego, iż preferujemy Google nad wspomnianym Bingiem, wobec czego strata możliwości korzystania z niego prawdopodobnie nie będzie nam doskwierać.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Bing-GoogleBing-Google 1.0.0
Wersja stabilna
0.01 MB | 2016-01-26

Ilość pobrań: 72 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Bing-Google