w
googluj

TransOver 1.59


TransOver to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które umożliwia bardzo szybkie tłumaczenie słów lub wyrażeń na zagranicznych stronach internetowych (poprzez najechanie na nie kursorem myszki lub kliknięcie). To ciekawe rozwiązanie w szczególności dla osób obeznanych z językiem przeglądanych witryn, szukających pomocy jedynie w sporadycznych sytuacjach (tak jak tutaj: tylko do poszczególnych słów), kiedy tłumaczenie całej strony jest niewygodne i niepotrzebnie czasochłonne. Ponieważ dostępne są tu także podstawowe ustawienia, aplikację można dostosować do własnych wymagań i wygodnie korzystać z niej na co dzień.

Po zainstalowaniu programu, jest on niemal automatycznie gotowy do pracy. Wstępna konfiguracja pozwala użytkownikowi wybrać z listy, z jakiego języka i na jaki docelowy będą tłumaczone strony. Ten pierwszy może być również wykrywany automatycznie, co docenią osoby czytające zagraniczne strony w wielu językach. Dodatkowe ustawienia (rozwijane po naciśnięciu przycisku) obejmują między innymi ustalenie czasu opóźnienia wyświetlania tłumaczenia po najechaniu na obcojęzyczny wyraz, opcję wyłączenia komunikatu o ewentualnym niepowodzeniu w translacji, konfigurację skrótów klawiszowych oraz opcje syntezy mowy.

Podczas przeglądania stron internetowych, tłumaczenia wyświetlane są zgodnie z wprowadzonymi wcześniej ustawieniami w formie niewielkiej ramki obok tłumaczonego wyrazu lub fragmentu strony. Jeśli dany wyraz ma kilka znaczeń, wyświetlane są wszystkie; podobnie w sytuacji, gdy dana forma może być zarówno rzeczownikiem i czasownikiem.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
TransOverTransOver 1.59
Wersja stabilna
0.12 MB | 2021-05-02

Ilość pobrań: 194 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
TransOver