w
googluj

Tabr 1.1


Tabr – rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, pozwalające na łatwiejsze przełączanie się pomiędzy otwartymi kartami, zapisywanie całych sesji pod dowolnymi nazwami i ich przywracanie. To ciekawe rozwiązanie w szczególności dla osób, które podczas przeglądania zasobów Internetu, jednocześnie wykorzystują wiele otwartych kart, na tyle dużo, że zapamiętanie po ich tytułach, czego dotyczą jest trudne lub nawet niemożliwe (bo nazwy na pasku zostają skrócone z powodu braku miejsca). Dzięki opisywanemu dodatkowi, przełączanie się pomiędzy kartami będzie możliwe po uprzednim wybraniu odpowiedniej z nich z listy miniatur stron, co z pewnością będzie łatwiejsze, niż bazowanie na samej nazwie witryny (nierzadko zbyt mało szczegółowej).

Wykorzystanie rozszerzenia jest bardzo proste, co stanowi dużą zaletę. Po zainstalowaniu w przeglądarce, integruje się z nią, nie wymagając od użytkownika osobnego podejścia. Wystarczy nadal korzystać z Internetu w standardowy sposób, a w razie potrzeby czerpać korzyści z możliwości dodatku. Aby do nich dotrzeć, konieczne będzie kliknięcie na ikonie rozszerzenia, która widoczna jest obok paska adresu. Wyświetlone zostanie niewielkie okno (jego interfejs jest czytelny i nowoczesny), w którym zaprezentowane będą w formie miniatur wszystkie obecnie uruchomione karty przeglądarki. Można z tego poziomu przełączać się między nimi, zmieniać ich kolejność, dodawać nowe karty, a także zapisywać całe sesje do wykorzystania w przyszłości.

Zapisane wcześniej sesje można w dowolnym momencie przywrócić, aby kontynuować przeglądanie Internetu na etapie, w którym zakończyliśmy poprzednim razem. To wygodne głównie z punktu widzenia osób wykorzystujących wiele witryn jednocześnie na przykład do pracy czy nauki, a ich każdorazowe, ręczne otwieranie jest czasochłonne i męczące. Miłym dodatkiem są wbudowane wyszukiwarki zarówno w panel widoku aktualnie otwartych stron, jak i zapisanych sesji. Niewielkim minusem rozszerzenia (a przynajmniej testowanej przez nas wersji) są sporadyczne opóźnienia w renderowaniu miniatur otwartych kart, jednak na tą niedogodność zwraca uwagę sam producent i sugeruje poprawę w kolejnych edycjach.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
TabrTabr 1.1
Wersja stabilna
0.13 MB | 2017-03-12

Ilość pobrań: 65 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tabr