w
googluj

Screencastify 3.43.0


Screencastify (Screen Video Recorder) to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które umożliwia przechwytywanie obrazu wyświetlanego przez komputer oraz rejestrowanie go w formie filmów o pełnej rozdzielczości monitora. Co ciekawe, prócz opcji zapisywania widoku samej przeglądarki czy też wybranej karty, aplikacja poradzi sobie również z przechwyceniem widoku dowolnego innego programu. Podczas nagrywania dostępne są opcje sprzyjające tworzeniu prezentacji, takie jak wyróżnianie widoku kursora, czy też tworzenie odręcznych notatek. Nagrywany może być również dźwięk, o ile posiadamy podpięty mikrofon. Miłym dodatkiem jest możliwość zapisywania tworzonych nagrań lokalnie na dysku komputera, ale również bezpośrednio w chmurze na Dysku Google.

Obsługa programu jest bardzo prosta i zawdzięcza to w dużej mierze automatycznie uruchamianemu, krótkiemu i czytelnemu filmowi instruktażowemu, który wyświetlany jest przy pierwszym starcie dodatku oraz świetnie dopracowanemu, minimalistycznemu a zarazem nowoczesnemu interfejsowi. Pomimo, iż aplikacja oferuje stosunkowo dużo opcji w ustawieniach, producent zdecydował się zachować niewielkie okienko uruchamiania programu w samej przeglądarce, co naszym zdaniem stanowi atut i ułatwia codzienne korzystanie z oferowanych opcji. Wspomniane okienko uruchomimy standardowo, jak każdy inny dodatek – klikając w ikonkę aplikacji, która po instalacji widnieje w przeglądarce obok paska adresu.

Wyświetlony interfejs podzielony został na dwie główne zakładki: nagrywanie widoku całego ekranu lub jedynie wybranej zakładki. W obrębie nich znajdziemy dodatkowe opcje, takie jak wybór rozdzielczości, źródła dźwięku (w przypadku, kiedy podłączonych jest ich kilka), możliwość nagrywania dźwięków systemowych, czy też wyświetlanie okienka podglądu. Podczas samego nagrywania okienko to zmienia wygląd i wyświetla podsumowanie tworzonego właśnie filmu. Gotowe nagrania dostępne są również z poziomu tego samego interfejsu. Warto zwrócić uwagę na liczne ustawienia (związane głównie ze sposobami zapisu filmów), które już jednak dostępne są w formie dodatkowo wyświetlanej karty w trybie pełnoekranowym.

Uwaga!
Opisywane rozszerzenie, jak na dodatek do przeglądarki jest stosunkowo „duże” (20MB) – nie należy więc niecierpliwić się, jeśli nie zostanie pobrane i zainstalowane natychmiastowo, jak najczęściej ma to miejsce w przypadku tego typu programów ważących zaledwie kilkanaście kilobajtów.

Ograniczenia!
W opisywanej, darmowej edycji Lite, nagrania mogą być maksymalnie 10 minutowe, zaś na wizję nakładany jest znak wodny z logo producenta w rogu filmu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (8 głosów)

Strefa Download programu
ScreencastifyScreencastify 3.43.0
Wersja stabilna
24.06 MB | 2024-04-30

Ilość pobrań: 467 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Screencastify